וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העלאת המלצות לטריון מקיר לקיר: בתי ההשקעות ממליצים לרכוש והמניה זינקה היום בכ-50%

גיא ימין

5.9.2001 / 0:26

UBS וורבורג: בעקבות יצירת תקן ה-DOCSIS 2.0 עשויה טריון לפצל את פעילות השבבים; ליהמן: הצעד מקנה לחברה יתרון משמעותי

הקונצנזוס סביב טריון בין בתי ההשקעות המסקרים את מניית החברה הוא מחזה נדיר. במיוחד אם נביא בחשבון שאת ההתלהבות של האנליסטים מהחברה לא יצרה בשורה מכיוונה של החברה, ושהתלהבות זו מיתרגמת להמלצות קנייה למניה.

אבל עבור טריון לא מדובר בסתם הודעה, אלא בגושפנקא לכיוון הטכנולוגי אותו היא לקחה, וקו פרשת המים לגבי המשך דרכה. בשיחת ועידה שערכה הנהלת החברה היום הגדיר מנכ"ל טריון, זכי רכיב, את ההודעה כ"הזדמנות אדירה לטריון, וולידציה של הטכנולגיה שלנו", והיום עושה רושם כי האנליסטים, כמו גם השוק עצמו, מסכימים עם דבריו.

במה המדובר? ה-Cable Laboratories Television, שניתן להגדירו כמכון התקנים האמריקאי לכבלים, הודיע על יצירת תקן חדש להעברת מידע בכבלים בשם שייקרא DOCSIS 2.0. תקן זה יכלול גם את טכנולוגיית ה-S-CDMA, שלטריון יש עליה פטנט. מאחר ועד כה לא היה כלל ברור כי תקן זה אכן יתקבל, וגם אם כן, אם הטכנולוגיה של טריון תמצא בו את מקומה, התשובה החיובית לשתי השאלות יכולה להסביר זינוק של כ-51% שרשמה היום מניית החברה במחזור של יותר מ-10 מהממוצע היומי. בכך גדל שווי השוק של טריון בכ-150 מיליון דולר.

ורבורג: מיקום מרכזי בתעשיית מודמי הכבלים

בבית ההשקעות UBS וורבורג מעריכים כי הכללת הטכנולוגיה בתקן החדש מעמידה את טריון במיקום מרכזי בתעשיית מודמי הכבלים שבה היא פועלת. "זה לא סתם סימן חיובי עבור טריון, אלא ניתור משמעותי קדימה עבור החברה", אומרים בבית ההשקעות. צוות האנליסטים, בראשותו של אנטון ואהלמן, מעריך כי במצב החדש שנוצר תהנה טריון מביקוש לשבבים למודמי הכבלים שהיא מייצרת הנושאים את השם OpenPHY.

בשיחת הוועידה היום הודיעה הנהלת החברה כי תהליך הספסיפיקציה הראשוני יסתיים עד סוף השנה, ובורבורג מעריכים כי טריון תתחיל למכור את השבבים מבוססי ה-S-CDMA כבר במהלך הרבעון הראשון של 2002. "תהליך הבדיקות צפוי להימשך עוד חודשים ארוכים" אומרים האנליסטים, כך שהמכירות יחלו למעשה, עוד טרם קבלתו של האישור הסופי. בנוסף, השבבים של טריון מעניקים תמיכה גם לתקנים ישנים יותר, כמו DOCSIS 1.0 ו-DOCSIS 1.1 כך שהם עשויים להקנות לה יתרון משמעותי מול מתחרותיה.

שני תחומי העסקים של טריון, ייצור השבבים המתפתח, וייצור מודמי הכבלים, לא יכולים להמשיך לדור בכפיפה אחת, מעריכים בורבורג. טריון מוכרת שבבים לחברות כמו סיסקו ו-MOT, ובה בעת מנסה למכור את המודמים שלה, המבוססים על אותם שבבים עצמם.

אפשרות הגיונית עבור החברה, אם כך, עשויה להיות ספין-אוף של עיסקי השבבים. אם אכן תבחר טריון בדרך זו היא לא תהיה הראשונה. עשתה זאת לפניה אורכית , שפיצלה את עסקי השבבים שלה על ידי הספין אוף של טיוגה .

בבית ההשקעות מעלים את המלצתם למניית החברה ל"קנייה חזקה" מ"קנייה", על אף שגם עתה הם לא צופים רווחיות לחברה ב-2002. הצפי הנוכחי שמספק בית ההשקעות הוא להפסד של 1.42 דולר למניה ב-2002, תחת תחזית קודמת להפסד של 1.48 דולר למניה.

ליהמן ברדרס: מ"תשואת שוק" ל"קנייה"

בבית ההשקעות ליהמן ברדרס העלאת ההמלצה היא מ"תשואת שוק" ל"קנייה". "על אף שאין פירושה של ההודעה כי טריון תיהנה בהכרח מהכנסות חדשות, היא בהחלט מעניקה לחברה יתרון תחרותי", אומרת האנליסטית אנדריאה גרין.

טריון לא תקבל הכנסות מרשיונות או מתמלוגים, בשל העובדה שהתקן החדש מבוסס גם על הטכנולוגיה שהיא פיתחה והיא בעלת פטנט עליה, אך המומחיות שרכשה בפיתוח שבבים על בסיס הטכנולוגיה היא שתקנה לה את היתרון על פני המתחרות, מעריכים בליהמן.

האמברכט: הגדלת נתח השוק מול טושיבה ומוטורולה

בבית ההשקעות WR האמברכט מעריכים כי היתרון עבור טריון טמון לא רק במכירות השבבים אלא גם במכירות של מודמי הכבלים הנוכחיים שלה, המבוססים על טכנולוגיית ה-S-CDMA. יכולתה של טריון להמיר מודמים אלה כך שיתאימו לתקן החדש עשויה להוות מנוע צמיחה בפני עצמו, ולהגדיל את זרם ההכנסות בתחום המודמים.

בנוסף, צופה צוות האנליסים בראשות טים סוואג'ו, כי טריון תהיה הראשונה שתצא לשוק עם מודמים על בסיס התקן החדש, ותקדים בכך מתחרות בתחום כמו מוטורולה וטושיבה. את הרבעון השני סיימה החברה עם נתח שוק של 11% במיגזר מודמי הכבלים, השלישית בגודלו מכלל החברות המתחרות בו, והוא עשוי לגדול, אם כך, במהלך 2002. הערכות אופטימיות אלה מובילות את בית ההשקעות להעלות את ההמלצה למניה ל"קנייה" מ"נייטרלי".

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully