וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: 14% ממשקי הבית בישראל מתכננים להתחבר לאינטרנט

הארץ

5.9.2001 / 8:35

חני ברבש

מספר האנשים בעולם עם גישה לאינטרנט מהבית גדל ברבעון השני של 2001 ב-7% לכ-459 מיליון, לעומת 429 מיליון איש ברבעון הראשון של 2001. כלומר, לכ-9% בעולם יש גישה לאינטרנט מהבית - כך לפי דו"ח Internet Trands Globl) GNETT) של חברת המחקר נילסן נט-רייטינגס.

עוד עולה מהדו"ח כי כ-40% מבעלי הגישה לאינטרנט מהבית בעולם הם בארה"ב ובקנדה; 27% באירופה, בישראל ובדרום אפריקה; 22% באסיה ובמדינות האוקיינוס השקט (כולל אוסטרליה וניו זילנד); ו-4% במדינות דרום אמריקה (ראו תרשים). לפי הנתונים של נילסן נט-רייטינגס, במדינות דרום אמריקה השימוש באינטרנט מחוץ לבית גבוה במיוחד, ואילו באירופה עיקר השימוש באינטרנט הוא בבית, ולא בעבודה או במקומות אחרים, כמו בתי קפה, או באמצעות טלפונים סלולריים.

בסקר נבדק גם איזה שיעור של בעלי גישה לאינטרנט משתמשים בו בפועל. שוודיה דורגה במקום ראשון: כ-82% מבעלי הגישה לאינטרנט מהבית משתמשים באינטרנט בפועל. שווייץ דורגה במקום שני, 82%, וישראל דורגה במקום שלישי, 80%. בבריטניה היה שיעור המשתמשים באינטרנט בפועל רק 45%, ובאירלנד - 46%.

בבדיקת שיעור משקי הבית עם גישה לאינטרנט, מתברר כי ישראל מדורגת במקום שביעי. שיעור משקי הבית עם גישה לאינטרנט בישראל הוא 32.8%, כ-600 אלף משקי בית. שוודיה מובילה עם 54.5% (כ-2.2 מיליון משקי בית). במקום שני מדורגת דנמרק עם 49% (כ-1.2 מיליון משקי בית). בדרום אפריקה שיעור משקי הבית עם גישה לאינטרנט הוא 4.7% בלבד, מכלל משקי הבית. בספרד ובצרפת החדירה נמוכה יחסית למדינות אחרות באירופה, 15.6% בכל אחת.

בסקר נבדק גם מהו שיעור משקי הבית המתכננים להתחבר לאינטרנט בשנה הקרובה. מהנתונים מתברר כי ישראל מובילה: 14% ממשקי הבית מתכננים להתחבר בשנה הקרובה. אירלנד מדורגת במקום שני עם 12%, ואחריה מדורגות דרום אפריקה ואוסטריה עם 11%, כל אחת. בספרד ובצרפת רק 4% ממשקי הבית בכל מדינה מתכננים להתחבר לאינטרנט בשנה הקרובה. בדירוג מדינות לפי משקי בית עם מחשב אישי אחד לפחות, מדורגת דרום קוריאה במקום ראשון, כששיעור החדירה הוא 68%. אחריה מדורגות אוסטריה ושוודיה, עם שיעור חדירה של 65%, כל אחת. לפי הנתונים, בישראל יש ל-57% ממשקי הבית מחשב אחד, ול-13% ממשקי הבית יותר ממחשב אחד.

בתחתית הרשימה מדורגת הודו: רק ל-12% ממשקי הבית יש מחשב אחד לפחות. המדינות המובילות בשיעור משקי הבית עם יותר ממחשב אחד הן אוסטרליה, דנמרק, טאייוון ובריטניה, עם 26% כל אחת.

בסקר נבדק גם שיעור החדירה של טלפונים סלולריים. פינלנד ממשיכה להוביל: ל-75% מהאוכלוסייה יש טלפון סלולרי. במקום שני מדורגת נורווגיה, עם שיעור חדירה סלולרית של 69%; במקום שלישי - שוודיה עם 68%. ישראל מדורגת במקום רביעי עם שיעור חדירה סלולרית של 65%.

דו"ח GNETT מבוסס על סקרים טלפוניים שנערכים מדי חודש בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה מגיל 16 ומעלה, בכל אחת מ-29 המדינות בהן מציעה נילסן נט-רייטינגס שירותים. ברבעון השני של 2001 השתתפו בסקרים כ-40 אלף איש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully