וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוליצקי כריה: רווח של 3.6 מ' ש' במחצית הראשונה של השנה עדיין לא מסיר מהחברה אזהרת עסק חי

שלומי גולובינסקי

5.9.2001 / 9:13

אוליצקי מדווחת על גידול בהכנסות המחצית הראשונה ל-40 מיליון שקל, אולם ממשיכה לסבול מגירעון בהון העצמי ובהון החוזר

למרות שהשיגה רווח של 3.6 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה, הרי שמצבה הפיננסי של חברת אוליצקי כריה ממשיך להיות גרוע. לחברה גירעון של 14 מיליון שקל בהון העצמי ו-22 מיליון שקל בהון החוזר. בנוסף, כנגד החברה הוגשו תביעות משפטיות בסך כולל של 9.7 מיליון שקל, לגביהן כבר נכללה הפרשה של 4.4 מיליון שקל.

בדו"ח רואי החשבון המבקרים שצורף לדו"חות הכספיים שפירסמה החברה נכתב כי להערכת הנהלת החברה, תוכנית ההבראה שהפעילה תאפשר לה להמשיך את פעילותה העסקית באופן סדיר, אולם אם לא תתממש הערכה זו, הרי שמעל החברה מרחף איום הפסקת פעילותה כעסק חי.

אוליצקי, הנשלטת על ידי אילן אוליצקי, פועלת בענף כריית חומרי הגלם, בתחומי הכבישים, התשתיות, פיתוח לבנייה למגורים ולמבני תעשייה וחפירת מאגרי מים. את הרבעון השני של השנה סיימה אוליצקי עם הכנסות של 21.4 מיליון שקל, גידול של כ-10% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה אוליצקי רווח נקי של 2 מיליון שקל ברבעון.

הפעילות השוטפת של החברה הניבה זרם מזומנים חיובי של 2.6 מיליון שקל ברבעון השני, שיועד ברובו לפירעון אשראי בנקאי בהיקף של 1.8 מיליון שקל. מתחילת השנה הסתכמו הכנסות אוליצקי ב-39.6 מיליון שקל, והחברה יצרה זרם מזומנים חיובי של 3.9 מיליון שקל. מאזן החברה מסתכם ב-34 מיליון שקל, מתוכם כ-9.5 מיליון שקל אשראי לזמן קצר וארוך.

בדו"חות החברה נכתב כי צבר העבודות אותן התחייבה החברה לבצע נכון לסוף הרבעון השני עומד על 210 מיליון שקל. יחד עם זאת, באוליצקי מציינים כי פעילות החברה בענף התשתיות מושפעת מאוד ממדיניות הממשלה בתחום התקציבים המופנים לגופים ציבוריים כגון מע"צ, נתיבי איילון ורשויות מוניציפליות.

ואמנם, להערכת הנהלת החברה חלה בעת האחרונה האטה ניכרת בתקציבים המופנים לפיתוח התשתיות על ידי הממשלה. כמו כן, מושפעת החברה מהתחרותיות הגבוהה בענף, אשר החריפה לאחרונה. מכל מקום, מניות אוליצקי כבר משקפות את מצבה הפיננסי הבעייתי של החברה, והן נסחרות לפי שווי חברה של 1.4 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully