וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גורם בחברת טלקום איטליה: "קיים סיכוי טוב שישראל תיכלל בהשקעות הליבה של ההנהלה החדשה"

ערן גבאי

5.9.2001 / 13:39

בעבר התעניינה החברה ברכישת גרעין השליטה של בזק, אך הבעיות הפנימיות בארגון, שנוספו על המהומות בשטחים, ביטלו את התוכניות; גם הגדלת החזקתה בקווי זהב הוקפאה

"ישנם מנהלים די בכירים בארגון שחושבים שהקפאת המהלכים בישראל אינה במקום", כך אומר היום גורם בחברת טלקום איטליה, המכיר מקרוב את התהליכים בארגון, ל-TheMarker.com.

טלקום איטליה עברה בשנה האחרונה משלטונו של רוברטו קולאנינו, הנשיא היוצא, למרקו טרונצ'טי פרוברה, מנכ"ל יצרנית הצמיגים והכבלים האיטלקית פירלי.

פירלי ובנטון השתלטו על אוליבטי, החברה האם של טלקום איטליה, במהלך השתלטות עוינת של בעלי מניות מיעוט, ובכך גם על חברת הטלקום החמישית בגודלה באירופה. הן שילמו כ-6 מיליארד דולר על נתח של 23% באוליבטי, וכעת יחזיקו השתיים בקרוב ל-27% באוליבטי.

לצד היו"ר החדש של אוליבטי ונשיא טלקום איטליה, טרונצ'טי, מונה ג'ילברטו בנטון, המשנה ליו"ר קבוצת בנטון, כסגן הנשיא החדש של טלקום איטליה.

שינויים אלה בטלקום איטליה יצרו בחברה, לטענת הגורם, מבוכה רבה ועצירה מוחלטת של כל תהליכי קבלת ההחלטות שעמדו על הפרק, עד שייבחנו מחדש כל אותם נושאים ברוח התפישה העסקית של ההנהלה החדשה.

"ישראל לא בפוקוס שלהם כרגע", אומר המקור, "הנשיא הקודם, קולאנינו, השקיע זמן רב בקידום ופיתוח חטיבת TIlab, חטיבת ההיי-טק של החברה, ולאחר שהודח מתפקידו בעת חילופי ההנהלות, קפאו כל המהלכים בהם התחיל וניסה לקדמם".

קולאנינו הודח, למעשה, מאחר שלא הצליח להרים את המניה, ואוליבטי, שהיתה בעלת שווי שוק של פחות מחמישית מזה של טלקום איטליה, השתלטה על החברה בעיקר בעזרת הלוואות מהבנקים.

לבד מקולאנינו שילמו בראשם גם שניים מתוך ארבעת המנהלים הבכירים בטלקום איטליה, ודווקא השניים שהיו קרובים יותר לרעיון ולגיבוש המדיניות להשקעות בישראל.

"כרגע המצב בארגון הוא שכל אחד פוחד על ראשו ומעריכים כי רק בעוד חודש-חודשיים, ואחרי שההנהלה החדשה תגבש את המדיניות שלה, יוקל על בכירי הארגון ליישר קו עם מדיניות ההנהלה החדשה. רק אז דברים ישובו למסלולם ויחלו להתקבל החלטות", אומר המקור.

בעבר התעניינה טלקום איטליה ברכישת גרעין השליטה של בזק , אך הבעיות הפנימיות בארגון, שנוספו על המהומות בשטחים, פגעו וביטלו למעשה את ההתעניינות בבזק לעת עתה.

טלקום איטליה עמדה בעבר לפני הגדלת החזקתה בקווי זהב, אך גם רעיון זה הוקפא.

טלקום איטליה, בעלת יחס חוב להון של 0.92, מתכוונת, לדברי המקור, להחליט בטווח הקרוב על מכירת חלק מהחזקותיה ולצמצם את השקעותיה ל"השקעות ליבה" בלבד.

"קיים סיכוי טוב שישראל תיכלל ב'השקעות הליבה' בעיקר מכיוון שטלקום איטליה לא חזקה מספיק באחיזתה באירופה, וככל הנראה אינה מתכוונת לשנות את דפוס פעולה זה", מציין המקור ומוסיף, "בטלקום איטליה מכירים את ישראל ומעריכים אותה כמרכז טכנולוגי".

לגבי הכניסה של וורלדקום לשוק הישראלי, שדווח על כך ב-TheMarker.com שהיא הולכת ונרקמת, מציין המקור כי כיום הדרישה הכוללת לקיבולת בכבל התת ימי של מדינת ישראל נמוכה פי 40 מהקיבולת המקסימלית האפשרית. כמו כן, יחס זה עומד להשתנות עם חיבור תשתית מד נאוטילוס לחיפה בנובמבר השנה, והקיבולת שתתאפשר תעניק רוחב פס פי 1,500 לערך יותר מהצרכים הנוכחיים.

בד"כ, אומר המקור, שחקן חדש בתחום התשתית הבינלאומית מוכר תכולה בקו תוך כדי ביצוע סלילת הקו, ועל כן הוא מצליח לכסות 100% מהעלויות שלו בתוך חצי שנה עד שנה וחצי כפונקציה של הצלחת השיווק שלו.

"לטלקום איטליה יכולת תמרון גבוהה במחיר, ועל כן כל שחקן חדש שירצה להיכנס לשוק השיחות הבינלאומיות הישראלי לוקח סיכון גדול", אומר המקור ומוסיף, "רק שחקן המחובר למספר ארצות רב יכול להפוך את ההשקעה במונחי עלות שולית לכדאית. בכל מקרה מדובר בהשקעה לא קטנה".

חטיבת ההון סיכון של טלקום איטליה השקיעה בעבר בקרן ג'רוזלם גלובל הישראלית ובקרן ההון סיכון ג'מיני. כמו כן השקיעה טלקום איטליה במספר חברות סטארט אפ ישראליות: לוקיישנט, וי-סלף וקרניקס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully