וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעת רשלנות על סך כ-9.3 מיליון שקל כנגד רואי החשבון שטיפלו בהנפקת חברת טופ ליין

אמיר הלמר

5.9.2001 / 20:04

התובעים טוענים כי רואי החשבון לא צירפו בקשה לדחיית מס לדו"ח החברה ולפיכך חויבו במס רווחי הון בשיעור של 8 מיליון שקל

חברת א.ר.א.י אשל ואברהם רוזנבוים הגישו היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה ע"ס כ-9.3 מיליון שקל בגין רשלנות מקצועית של רואי החשבון צבי רז, ענת בביץ, יואב טננבאום וכן משרד בן גור, טננבאום ושות'.

רוזנבוים שהינו בעל השליטה של חברת א.ר.א.י הקים בשנת 1989 ביחד עם שלושה שותפים את חברת טופ ליין ליבוא ושיווק מוצרי חשמל ושימש עד לשנת 1993 כיו"ר שלה.

רוזנבוים, באמצעות עו"ד שי סגל, טוען כי הנתבעים שימשו כרואי החשבון של טופ ליין בתקופה הרלוונטית לתביעה, שנת 1991, בה הונפקה חברת טופ ליין לציבור בבורסה לניירות ערך.

התובע טוען כי לאחר ההנפקה בשנת 1993 הוא העביר את כל מניותיו בטופ ליין לחברת א.ר.א.י כנגד הקצעת 100 מניות א.ר.א.י עבורו, וזאת בעסקה פטורה ממס לפי סעיף 95 לפקודת מס הכנסה.

כחודשיים לאחר מכן, טוען התובע, מכרה א.ר.א.י את מניות טופ ליין שהיו בידיה ליתר בעלי המניות בטופ ליין בעסקה הפטורה ממס מכוח צו מס הכנסה.

התובע טוען כי רו"ח רז שטיפל בהנפקת טופ ליין וכן בהכנת דו"חותיה הכספיים ובדו"חות השנתיים והצהרות ההון עבור התובע לשנת 1991, התרשל בתפקידו בכך שלא צירף לדו"ח השנתי שלו, שהינו הדו"ח השנתי הראשון אותו הגיש התובע לאחר רישום מניות טופ ליין למסחר בבורסה, בקשה לדחיית מס כמצווה ע"פ סעיף 101 לפקודת מס הכנסה. בכך, טוען התובע, גרם רז לחיובו במס רווח הון.

התובע טוען כי רו"ח בביץ וטננבאום טיפלו בשנת 1993 בהכנת הצהרת ההון שלו לשנת 1991 והתרשלו בכך שלא כללו בהצהרת ההון שלו את מניותיו בטופ ליין. כמו כן, טוען התובע כי השניים התרשלו בכך שלא דיווחו למס הכנסה על העברת המניות שלו לחברת א.ר.א.י.

במעשיהם, טוען התובע, מנעו ממנו להגיש בקשה נוספת לדחיית תשלום מס רווח הון כפי שמאפשרת נציבות מס ההכנסה במקרים בהם לא נתבקשה דחיית מס כנדרש ע"פ הדין, אולם הוגשה הצהרת הון שכללה את המניות שנרשמו למסחר והוכח כי אי הדיווח נעשה בתום לב.

התובע טוען כי מחדליהם של כל הנתבעים לעניין הגשת בקשה לדחיית מס, גרמו בסופו של דבר לחיובו במס רווח הון של כ-8 מיליון שקל, וזאת תוך הפרה בוטה של אמות המידה הסבירות לטיפול מקצועי בעיסוק במקצוע ראיית החשבון. טרם הוגש כתב הגנה. (א' 2256/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully