וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוידי גילה: "אין כוונה לפטר עובדים בזן ריסרץ'"; לא התקיים דיון בהנהלה ובדירקטוריון לגבי קיצוץ כוח אדם בחברה

גיא ימין

5.9.2001 / 23:26

כך נודע ל-TheMarker.com; זאת, בניגוד להערכות בשוק ההון לפיהן בכוונת גילה לחזור על המהלך שביצע אתמול בואיו; זן, כמו ואיו, היא מעוטת הכנסות, אך עתירת מזומנים

"בזן ריסרץ' לא התקבלה כל החלטה לגבי פיטורים של עובדים בחברה", אומר היום מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון החברה, דוידי גילה. דבריו של גילה באו בתגובה להערכות כי החברה עומדת לפטר שיעור גדול מעובדיה, במהלך שעשוי לרוקן את פעילותה הטכנולוגית הנוכחית מתוכן, ארבעה חודשים בלבד לאחר שמונה דוידי גילה למנכ"ל.

מחר צפויה זן ריסרץ' לפרסם את תוצאותיה לרבעון השני של השנה, כאשר את הרבעון הראשון סיימה כשבקופתה 92 מיליון דולר. כיום מעסיקה זן כ-130 עד 140 עובדים, מתוכם 65 נוספו לחברה בחודש אפריל האחרון, כאשר רכשה מטיוגה את חברת סיליקון ואליו.

גילה מכיר בכך כי גם זן מושפעת מההאטה המתמשכת בשווקים הטכנולוגיים, אך לטענתו לא תביא השפעה זו לקיצוצים בכוח האדם של החברה. "אין בכך כדי לומר שבעתיד לא נבצע פיטורים בזן, אבל בטווח הקצר לא התנהלו דיונים בנוגע לכך בהנהלת החברה או בדירקטוריון שלה", אומר גילה.

הדברים הברורים הללו של גילה בוודאי יעודדו את עובדי זן, שראו כיצד חברה אחרת של גילה מתרוקנת כמעט מכל עובדיה באחת. חברה זו היא ואיו , חברת האלחוט הישראלית אותה הוציא גילה להנפקה באפריל 2000, ושבקופתה מזומנים בשווי של 94.1 מיליון דולר. ואיו כבר פיטרה במהלך השנה 40 עובדים, ואתמול הודיעה על קיצוצי ענק, במסגרתם תפטר 155 מתוך 195 עובדיה.

"נושא פיטורי עובדים הוא קשה, ואני בפירוש רואה בו דיני נפשות", אומר גילה. "ההחלטה שנעשתה לגבי ואיו לא התקבלה כלאחר יד, אלא לאחר התייעצויות מרובות. זו הסיבה שואיו השתדלה לתת לעובדיה תמורה הולמת בגין הפיטורים", הוא מוסיף.

"הרציונל שעומד מאחורי הפיטורים האלה הוא שצריך להתאים את גודל החברה לגודל השוק שלה בטווח הקצר. לא ראינו טעם להחזיק צוותי פיתוח גדולים, כשהערכנו שבשלב זה נצליח לשמור על הטכנולוגיות שלנו ולפתח אותן עם כמות עובדים קטנה בהרבה", אומר גילה.

גילה אומר כי אינו מתכנן לבצע רכישות נוספות בעתיד הקרוב. "לבצע רכישות בתקופה הנוכחית זה לא קל, מהסיבה הפשוטה שמאוד קשה להגדיר את השווי של חברות. השווקים משתנים במהירות, וקשה להעריך אסטרטגיות לטווח הארוך. דבר שני, לא ברור אילו טכנולוגיות ישרדו, ובמה יהיה השוק מעוניין בעוד שנה או שנתיים".

גילה מבטל הערכות לפיהן מתוכנן פירוק של ואיו. "אין לנו כוונה כזו, על אף הערכות שנשמעו בעקבות הפיטורים", הוא אומר. "אני לא יכול להגיד שאני מעורה בכל פרט לגבי מה שקורה בזן או בואיו, אבל אני מכוון את המדיניות, ולי הרי יש אינטרס מובהק בהצלחתן, כבעל מניות גדול בהן".

זן ריסרץ', שהונפקה בבורסת לונדון באפריל 2000, עוסקת בפיתוח רכיבים אופטיים למערכות מדיה אופטיות, כמו CD ו-DVD. טכנולוגיית הליבה של החברה, המכונה TrueX, נועדה לשפר את יכולת הקריאה של המדיה האופטית ובכך לאפשר ביצועים מהירים ומשופרים לעומת המערכות שאינן מצוידות בה.

רכישת רוב נכסיה של סיליקון ואליו תמורת 22.25 מיליון דולר במזומן במהלך אפריל נתפשה כמשלימה טכנולוגית לפעילותה של זן, שכן סיליקון ואליו היא חברת מוליכים למחצה ללא ייצור עצמי (fabless) שמתכננת ומשווקת שבבים לרשתות תקשורת נתונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully