וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם הברוקרים בורחים מהבורסה: פרובנטוס השוודית הגישה הצעת רכש לנשואה זנקס

שלומי גולובינסקי

6.9.2001 / 8:56

מציעה מחיר של 3.5 שקלים למניה; חתמה אמש על הסכם הצבעה משותף עם אברהם וערן גורן, ועם אלי נחום, המחזיק ב-4.2% מהמניות

עוד הוכחה למצבו העגום של שוק המניות ניתן למצוא מהעובדה שאל גל הצעות הרכש, שמטרתו למחוק חברות מהמסחר בבורסה בתל אביב, מצטרפת היום לא אחרת מאשר חברת ברוקרים.

חברת ההשקעות השוודית פרובנטוס מפרסמת הצעת רכש למחיקת מניות נשואה זנקס מהמסחר בבורסה של תל אביב. פרובנטוס מחזיקה ב-73% ממניות נשואה זנקס.

ואולם, אתמול חתמה פרובנטוס על הסכם על מספר בעלי מניות נוספים בנשואה זנקס, בהם אברהם גורן, יו"ר הדירקטריון, ערן גורן, מנכ"ל החברה, ואלי נחום, לשעבר מנכ"ל משותף וממייסדי קבוצת זנקס, על הסכם הצבעה משותף. ביחד שלושת בעלי המניות שחתמו על הסכם ההצבעה המשותף, מחזיקה פרובנטוס למעשה ב-88% ממניות נשואה זנקס, כך שדרושים לה עוד כ-7% בלבד כדי שתוכל למחוק את מניות החברה מהמסחר בתל אביב.

פרובנטוס מציעה לבעלי המניות של נשואה זנקס מחיר של 3.5 שקלים למניה, הגבוה ב-25% ממחירה כיום בשוק. עם זאת, חשוב להדגיש כי מניות נשואה זנקס נסחרות כיום במחיר שפל המשקף לחברה שווי של 7.4 מיליון דולר.

עלות הצעת הרכש לפרובנטוס עומדת על כ-5 מיליון שקל, אולם העלות בפועל תהיה גבוהה יותר, שכן פרובנטוס תעמיד לאלי נחום הלוואה של 1.6 מיליון שקל, שביטחון כנגדה יהיו מניותיו של נחום (4.2%) בנשואה זנקס.

הירידה במחירי מניות נשואה זנקס בעת האחרונה לא היתה מקרית. החברה דיווחה ברבעון השני על הפסד של 4 מיליון שקל, שמצטרף להפסד של 7 מיליון שקל מתחילת השנה. הכנסות בית ההשקעות מעסקי ניירות ערך ודמי ניהול צנחו ל-5.5 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, לעומת הכנסות של 7.4 מיליון שקל ברבעון הראשון ו-12 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הירידה החדה היא כמובן תוצאה של המשבר בשוקי ההון בארץ ובעולם, שחייב את החברה לפעילויות התייעלות שונות, הכוללות בין היתר קיצוץ של כ-20% במספר העובדים וקיצוץ של 15% בהוצאות התפעוליות.

בנוסף, השכירה נשואה זנקס בשכירות משנה שטחי משרדים לא מנוצלים ששימשו בעבר חברות בנות או חברות סטארט אפ שהפסיקו לפעול. פעולת התייעלות אחרת היתה איחוד של משרדי החברה בניו יורק ביחד עם משרדי השותף, פייפר ג'פרי, במינאפוליס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully