פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קיץ 2007 בצפון: אין תיירים

   כתוצאה מכך המלונאים נאבקים על הנופש הישראלי. ירידה של 10% בהזמנות לקיץ לעומת 2006. שנה אחרי, עדיין משתקמים מהמלחמה

   בהעדר תיירות נכנסת, קיץ 2007 בצפון מתאפיין במאבק של המלונות ושל בעלי הצימרים על לב התיירים הישראלים.

   במלונות ובחדרי האירוח בגליל ובגולן צפויה בחודשי הקיץ תפוסה ממוצעת של 85% - ירידה של כ-10% לעומת ערב המלחמה בקיץ 2006. ואולם, דודי קויפמן, מנכ"ל ארגון בעלי הצימרים בישראל, מעריך שהירידה בהזמנות לצימרים מגיעה למעשה ל-25%. קויפמן הוסיף שמשרד התיירות אינו עושה די כדי לשווק את התיירות הכפרית. "ביקשנו משר התיירות יצחק אהרונוביץ' לעזור בשיווק מיידי של התיירות הכפרית, ואנחנו מקווים שנקבל אישור לכך בימים הקרובים", הוא אומר.

   אחת מתוצאות המלחמה היא ירידה חדה בתיירות הנכנסת: "הסוכנים בחו"ל מפחדים מביטולים", אומר עמוס לוטן, מנכ"ל עמותת התיירות צח"ר (צפת, חצור, ראש פינה). בעקבות כך יצאו המלונות בצפון במבצעי מכירה אגרסיוויים לציבור הישראלי, כשהם מתחרים בצימרים.

   דיווח מעט שונה אפשר לשמוע מחיים ברום, מנכ"ל עמותת התיירות בגליל המערבי: "העובדה שאין דגלים צהובים של חיזבאללה על הגבול נותנת הרגשה טובה. אנשים גם התחילו להזמין מקומות ביישובים שעל הגבול", אמר.

   באתר צוק מנרה, שבשיקומו הושקעו כ-3 מיליון דולר, נרשמה במאי-יוני ירידה של 55% בהכנסות. "עוד לא חזרנו לפעילות מלאה", אומר מנכ"ל צוק מנרה, אבשלום צדוק. גם ברמת הגולן עדיין מלקקים את הפצעים. לדברי מנכ"ל עמותת התיירות גולן, הדס מרקוס, האזור עדיין לא חזר לעצמו: "אנחנו מקווים שתהיה עונה טובה, אבל כרגע חלש בהזמנות. אנשים חוששים ממלחמה נוספת".