וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ירידות חדות של כ-5.5% במעו"ף; נייס ופורמולה יורדות ב-10%; טבע יורדת ב-6% במחזור של 23 מ' ש'

גולן פרידנפלד

12.9.2001 / 10:21

מניות בזק והבנקים יורדות ב-6%; מניות חברות הביטוח יורדות בחדות; כלל ביטוח יורדת ב-6.7%, מגדל יורדת ב-8.6%

הירידות בבורסה מתגברות בשעה הראשונה למסחר. מדד המעו"ף יורד ב-5.49% לרמה של 376 נקודות, בה לא ביקר מזה זמן רב. מדד ת"א 100 יורד ב-5.5% ומדד התל-טק יורד ב-6.5%. מחזור המסחר מסתכם ב-110 מיליון שקל והוא גבוה ביחס לימי מסחר רגילים.

מניית טבע יורדת ב-5.9% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 23 מיליון שקל - מחזור גבוה לשעה זו. בזק יורדת ב-6% במחזור של 4.1 מיליון שקל, מניית נייס יורדת ב-10.3% ומניית פורמולה יורדת ב-8.6%.

הירידות בפורמולה משחקות לידי קבוצת יסקל שהחלה להתחיל ולאסוף מניות של פורמולה כבר אתמול. ככל שהמניה יורדת בשיעור גבוה יותר כך עלויות הרכישה של יסקל יהיו נמוכות יותר, כאשר הסכום הכולל שהוקצה לצורך כך עומד על 10 מיליון דולר.

מניות הבנקים יורדות בחדות כאשר מניית פועלים יורדת ב-6.2% ומניית לאומי יורדת 5.1%.

גם קבוצת אי.די.בי סובלת קשות מירידות השערים כאשר אי.די.בי פיתוח יורדת 5.4%, אי.די.בי אחזקות יורדת ב-7.3%, ודסק"ש יורדת ב-5.5%.

בקרב המניות הדואליות נרשמות הירידות החריפות ביותר: מניית מג'יק יורדת ב-24% ומניית ריטליקס יורדת 14.6%.

כלל ביטוח יורדת ב-6.7% ומניית מגדל ביטוח יורדת ב-8.6%. מניות חברות הביטוח יסבלו היום מסנטימנט שלילי, במיוחד בשל תביעות הביטוח האדירות בהיקף של מיליארדי דולרים שצפויות להגיע לאחר פיצוץ מגדלי התאומים.

הדעות בשוק לגבי החלטת הבורסה חלוקות. התומכים בהחלטה סבורים כי הבורסות באירופה ובאסיה פתוחות, ולפיכך יש לפתוח גם את המסחר בארץ, על מנת לתת למשקיעים הישראליים אפשרות להגיב גם כן לאירועים שהם גם בעלי אופי כלכלי. אחרים סבורים כי היה על הבורסה להשעות את המסחר ולו ליום אחד, על מנת למנוע קריסה של מספר מניות שדי בכמה אלפי שקלים בכדי לגרום להתרסקותן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully