וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א: המעו"ף מטפס ב-1.5%

נתן שבע

2.9.2007 / 14:46

חודש ספטמבר נפתח בעליות בבורסה. מדד הנדל"ן עולה ב-2.6%. מניית גמול מזנקת ב-26% לאור רכישת החברה בידי ליאון רקנאטי

סוף שבוע של עליות בוול סטריט מחזיר את המגמה החיובית גם לתל אביב - לאחר שסגרה את אחד מחודשיה הגרועים בשנים האחרונות, עם ירידה של למעלה מ-5%. מדד המעו"ף עולה ב-1.4% לרמה של 1,070 נקודות, מדד תל אביב 100 מוסיף שיעור דומה לרמה של 1,052 נקודות. מדד התל-טק מתחזק ב-1.2%. מחזור המסחר בינוני ומסתכם ב-560 מיליון שקל.

נאומו של נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי, ביום שישי האחרון עודד את המשקיעים בארה"ב לשוב ולרכוש מניות. אלה היו עסוקים בלחפש רמזים לכך כי הבנק יוריד את הריבית בחודש הקרוב.

המשקיעים נתלו במשפט "הבנק יעשה ככל שיידרש" כדי למנוע מהמשבר בשוק הדיור בארה"ב מלפגוע בכלכלת ארה"ב כרמז לכך. גם הנשיא בוש הבטיח סיוע לרוכשי הדירות. מדד הנאסד"ק טיפס ב-1.2% ומדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.9%.

"פוטנציאל העליות בשוק מאוד מוגבל בתקופה הקרובה", אומר הבוקר פעיל בכיר בשוק המוסדי, "הדבר נובע משתי סיבות עיקריות - האטה בצמיחה העולמית והערכה מוחדשת של הסיכון. הכלכלה האמריקאית מאטה ותשפיע על כל העולם, גם על סין והודו".

"יש הגורסים כי אלה יצליחו לתת את הטון בצמיחה העולמית למרות ההאטה בארה"ב, אבל זה לא מדויק. הצמיחה שם מתבססת גם על הצריכה בארה"ב. בנוסף, זרימת הכספים מקרנות הגידור לאור המצב החדש עשויה להאט. כמו כן, המשקיעים חוזרים להעריך מחדש את הסיכון ויבקשו תשואה גבוהה יותר על ההשקעה. המשמעות היא ירידה בשיעורי המניות. עם זאת, אני לא רואה פה מפולת אלא ירידה מוגבלת, של עד 15% מהשיא שבו היינו לפני חודש וחצי".

גל רכישות

עונת הדו"חות הכספיים הסתיימה באופן רשמי בסוף השבוע, כאשר בסך הכל דיווחו מרבית החברות על תוצאות טובות למשקיעים. כעת נכנסים הפעילים לחודש שרובו חופשות של חגים, כך שבסך הכל לא נראה כי צפויות התפתחויות דרמטיות בחודש הקרוב.

את העליות בשוק מוביל מדד הנדל"ן שאיבד 10% בחודש שעבר תוך תנודתיות מעלה ומטה. המדד עולה היום ב-2.6%. אפריקה ישראל עולה ב-2.3%.

במניות הבנקים, לאומי עולה ב-1.5% והפועלים מטפסת ב-0.9%. המשקיעים במניית הפועלים לא מתרגשים מהעובדה כי הדירקטור החיצוני אמיר ברנע פורש, עקב חילוקי דעות עם שרי אריסון.

בנק דיסקונט הולך על מגזר הנדל"ן. היום פורסם ב-TheMarker כי הבנק ישקיע 3.15 מיליארד שקל בארץ ובחו"ל בענף. המניה עולה ב-1.4%. במניות הדואליות, טבע עולה ב-0.8% בעקבות פער חיובי דומה עימו פתחה. השבוע צפויות לחברת התרופות הישראלית שתי הכרעות בבית המשפט בארה"ב. זאת, בקשר להשקת שתי תרופות בהיקף מכירות כולל של 2.7 מיליארד דולר בשנה, במונחי התרופות המקוריות. ההכרעות צפויות לקראת סוף השבוע.

שורה של עסקות רכישה היום בבורסה. גמול קופצת ב-26% במחזור ער של 3.5 מיליון שקל כאשר בעלי השליטה הודיעו על מכירת אחזקותיהם בחברה לקבוצת בראשות ליאון רקאנטי לפי שווי כפול משווי החברה בשוק - 630 מיליון שקל.

אלרן נדל"ן הודיעה שקרן מרקסטון רוכשת 24% ממניותיה, תמורת כ-83 מיליון שקל. הרכישה תתבצע לפי שווי חברה של 328 מיליון שקל - 50% מעל שווייה של החברה בשוק. אלרן עולה ב-9% במחזור רדום של 150 אלף שקל.

אינספייר שבשליטת אבירם ורטהיים רכש את השליטה במ.ט.י - 50% מעל שוויה של החברה בשוק. המניה עולה ב-23% במחזור ער.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully