וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט הרשיע את אמישראגז ובכירים בה בעריכת הסדרים כובלים בענף הגז על פי הודייתם

ארנון בן-יאיר

5.9.2007 / 10:11

על פי ההסדר, הנאשמים הודו כי מתחילת 1994 ועד אמצע 1996 היו הנאשמים צד להסדר כובל אסורשופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יצחק ענבר, הרשיע אתמול את חברת אמישראגז ונושאי משרה בכירים בה בעבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים, בגין עריכת הסדרים כובלים בענף הגז, וזאת על פי הסדר טיעון שנחתם עמם לפני כשבועיים. רשות הגבלים עסקיים וחברת אמישראגז ובכיריה הגיעו להסדר טיעון לאחר שבמאי השנה נגזר דינם של חברת פזגז ונושאי משרה בה, שנאשמו אף הם בפרשה, גם כן על פי הסדר טיעון.

כתב האישום המקורי הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אמישראגז, סופרגז ודורגז באשמת הסדרים כובלים בתחום הגז.

במסגרת ההסדר עם אמישראגז, הודו הנאשמים אייזק מוצ'ניק, שמעון הורוביץ, אריה שטקל, רפאל פראדיס והחברה בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים, הכוללות הסדרים כובלים בענף הגז הן בתחום הביתי והן בתחום התעשייתי.

העבירות כוללות חלוקת שוק על דרך של חלוקת לקוחות בין החברות בקרטל, שהחזיקו יחדיו יותר מ-90% משוק הגז. כמו כן, הקרטל חסם את התחרות על הלקוחות החדשים במגזר הביתי והתעשייתי בשוק הגז.

על פי ההסדר, הנאשמים הודו כי מתחילת 1994 ועד אמצע 1996 היו חברות הגז ונושאי משרה בהן צד להסדר כובל אסור. עוד הם הודו בקיום פגישות בין נציגי הקרטל בהן נקבע מפתח אחוזי על פיו יחולק השוק. הרשות ביקשה מבית המשפט להטיל על הנאשמים עונשי מאסר מקסימאליים של ששה חודשים, שירוצו בעבודות שירות וקנסות כבדים. על חברת אמישראגז התבקש בית המשפט להטיל קנס בסך של כ-4 מיליון שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully