וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תלושים מהחגים

16.9.2007 / 8:03

גם אם נדמה לכם שאין עליכם בשופינג, תמיד יש מה ללמוד. 10 טיפים כיצד להשתמש נכון בתווי השי שקיבלתם לחג

בהנחה שעוד לא ביזבזתם את כל התלושים שקיבלתם לחג, ואולי אף הספקתם להצטייד בתלושים נוספים מההורים או מבני הזוג שהסכימו לוותר על התענוג שבסחר החליפין - יש בידיכם קופה קטנה של פתקיות צבעוניות ששוות יותר מהמראה שלהן.
ארגון "פעמונים" לשיקום כלכלי קיבץ עבור גולשי וואלה! עסקים 10 טיפים לקנייה נבונה באמצעות תווי השי, שלא תצאו פראיירים..

1. האותיות הקטנות

לפני שאתם מסתערים על החנויות חשוב חשוב חשוב לקרוא את האותיות הקטנות שעל גבי תווי השי. לא כל הנוצץ זהב. מסתבר שבאותיות הקטנות מופיעים הגבלות וסייגים רבים על השימוש בתווים. מכירים את המושג - "אין כפל מבצעים"? או למשל "שווי התו מופחת במקומות מסויימים"? על מנת שלא תופתעו בקופה ושווי השי שקיבלתם יקטן משמעותית - קחו כמה שניות, קיראו ההגבלות כדי שתהיו חופשיים לבצע רכישה מושכלת.


.

2. שיקלו צעדים

כדאי לתכנן מראש את הקניה. פצלו את הקניות והשימוש בתווים בין אמצעי תשלום שונים והחנויות השונות בהתאם להגבלות ולשווי השי. לדוגמה מוצרי בסיס אשר לרוב אינם בהנחה, מומלץ לרכוש באמצעות התווים לעומת מוצרים אשר נמצאים במבצע אותם מומלץ לרכוש באמצעי תשלום אחרים או בחנות אחרת אשר מכבדת את תווי השי במלוא ערכם ו/או מאפשרת כפל מבצעים.


.

3. פשטות התווים

מי שיש לו את אפשרות הבחירה בין תווי שי שונים, מומלץ לו לבחור תווי שי שיש עליהם את כמות ההגבלות הקטנה ביותר ומכובדים בבתי עסק רבים יותר המתאימים לצרכי הקניה שלכם. לדוגמה, לעיתים במסגרת התחרות בין החברות המנפיקות תווים ניתנת הנחה גבוהה יותר במספר אחוזים לתו מסוים, אבל הגבלות השימוש בו הופכות אותו ללא מתאים ו/או פחות משתלם עבור הרוכש.


.

sheen-shitof

מאריכים את האקט

כך תשפרו את הביצועים וההנאה במיטה - עם מבצע בלעדי

בשיתוף "גברא"

4.משנה תוקף

תווי השי אינם מהווים כסף מזומנים והם מוגבלים בזמן, הגבלת הזמן חייבת להיות מצויינת במפורש על גבי התו. החסרון הגדול בתווי השי הוא שאם נשכח לעשות בהם שימוש - תוקפם יפוג. המקרה הנפוץ ביותר הוא כאשר עושים שימוש במרבית התווים אשר ברשותנו ואת התווים העודפים מניחים במגירה "לאחרי החגים" ואז התווים נשכחים. מומלץ להשאיר את התווים בארנק או במקום בולט אחר על מנת שדבר קיומם לא יפרח מזכרוננו.


.

5. קורא תווים

החברות המנפיקות את תווי השי מאפשרות גם לאנשים פרטיים לרכוש תווי שי בהנחה במסגרת גופים שונים (חברות אשראי, איגודים מקצועיים ומסחריים וכיו"ב). מומלץ להשוות מחירים והטבות בתווים ואם הדבר מתברר כמתאים ומשתלם ניתן לרכוש באמצעות הגופים הנ"ל תווי שי בהנחה. כמובן שאם אתם אינכם חברים בגופים המעניקים הנחות, אפשר לפנות לחברים ולמשפחה בבקשה שירכשו עבורכם תווים אלו, בכפוף למגבלות שמציבים אותם גופים.

6. משקל עודף

קבלת עודף בגין תשלום בתווים היתה בעבר סוגיה בעייתית ביותר, כיום בהתערבות גופי צרכנות גדולים, הוסדר הנושא וכיום נהוג לקבל עודף בתווי שי או במזומן או בזיכוי עתידי. בכל מקרה אתם זכאים לקבלת עודף מלא גם בגין תשלום בתווי שי. לכן, אם אינכם רוצים להיתקע עם שאריות תווים, התעקשו ובקשו את העודף במצלצלים.
.

7. אפשרות החלפה והחזרה

רכישה בתווי שי היא עסקה רגילה ועל המוכר לציין את אפשרות החלפת המוצר ואת אחריותו למוצרים פגומים. מומלץ לברר מראש מהן אפשרויות ההחלפה של המוצרים, במיוחד במוצרים שנקנים כמתנות לחגים ולמועדים שונים וקיימת סבירות גבוהה כי מקבל המתנה יהיה מעוניין בהחלפת המתנה (לדוגמה: ספרים או בגדים)..

8. אל תתפתו לעסקאות בשטח

לעתים קרובות עצם קיומם של התווים גורם לנו לרכוש יותר מוצרים משתכננו. מומלץ תמיד להכין רשימת קניות ולהיצמד לתוכן הרשימה. תווי השי אינם מהווים כסף עודף אלא אמצעי לתשלום נוסף ויש להתייחס אליו בהתאם.

.

9. אין ערבים לתוים

אחרי נפילת רשת "קלאבמרקט" נוצרו בעיות רבות עם תווי השי להן היתה ערבה הרשת. על מנת שלא להיוותר ביד עם תווים חסרי כל שווי יש לבדוק מהי הערבות אשר נותנת החברה המנפיקה את התווים והאם יש סכנה לפקיעת תוקפם של התווים לפני המועד המצוין עליהם. במקרה של ספק או חשש, מומלץ לנצל את התו באופן מיידי או לפנות לחברה המנפיקה ולדרוש הסברים נוספים.


.

10. מביאים את הסעיף

דעו כי אסור למשווקים לדרוש או להציב סייג או להוסיף סעיף שאינו מצוין על גבי התו או מכתב המלווה אליו כחלק בלתי נפרד. אם נתקלתם במקום אשר לפתע משנה את תנאי התו ומקטין את שוויו פנו באופן מיידי לאחראי ולמי שהנפיק את התו בדרישה לתיקון. במידת הצורך ניתן לפנות לממונה על הגנת הצרכן או לגופי צרכנות אחרים שיסייעו לכם בשמירה על זכויותיכם..

עו"ד עמית חלמיש, מתנדב בארגון "פעמונים" ערך עבור וואלה! עסקים את רשימת ההמלצות.

ארגון פעמונים לשיקום כלכלי מעניק סיוע למשפחות לעמוד על רגליהן. הארגון נוסד לפני 10 שנים ורק בשנה האחרונה הצליח לסייע בשיקומן הכלכלי של כ-2000 משפחות. הסיוע נעשה באמצעות הדרכה, ליווי ופיקוח כלכלי. הסיוע ניתן חינם על ידי כ-600 מתנדבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully