וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת המנהלים של סיטי צפויה למנות את שר האוצר האמריקאי לשעבר רוברט רובין ליו"ר הזמני במקום צ'רלס פרינס

ניו יורק טיימס

4.11.2007 / 11:30

פרינס, מנכ"ל ויו"ר סיטי, צפוי להודיע היום על פרישתו בישיבת מועצת המנהלים של ענקית הפיננסיםמועצת המנהלים של ענקית הפיננסים (לשעבר סיטיגרופ) צפויה למנות את שר האוצר לשעבר של ארה"ב, רוברט רובין, למחליפו הזמני של היו"ר והמנכ"ל צ'רלס פרינס, שלפי דיווחים שונים מתכנן להודיע היום על פרישתו בישיבת מועצת המנהלים של החברה. כך מסרו אנשים המקורבים לסיטי.

בסוף השבוע דיווח "וול סטריט ג'ורנל" כי פרינס יצטרף למנכ"ל מריל לינץ' סטן אוניל, שהודח בשבוע שעבר על רקע הפסדים הקשורים למשבר בשוק משכנתאות הסאבפריים (משכנתאות ללווים בעייתיים) בארה"ב, ויודיע על פרישתו לאחר כהונה בת ארבע שנים בעקבות נפילה של 57% ברווחיה של סיטי ברבעון השלישי עקב מחיקות בסך 1.4 מיליארד דולר של משכנתאות סאבפריים.

פרינס, בן 57, היה סגנו הנאמן של סנפורד ווייל, שהקים את סיטי והפך אותה לבנק הגדול בארה"ב במונחי נכסים. ככל הנראה החליט פרינס להתפטר בעצמו לפני שמועצת המנהלים תפטר אותו. זאת בניגוד לאוניל, שהודח בשבוע שעבר על ידי מועצת המנהלים של מריל לינץ' לאחר שבנק ההשקעות חשף כי מחק 8.4 מיליארד דולר בגין השקעות בני"ע מגובים במשכנתאות ורשם הפסד של 2.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי.רובין, הנחשב ליועץ המקורב ביותר לפרינס במועצת המנהלים, צפוי לזכות במינוי למחליפו של המנכ"ל והיו"ר הפורש. עם זאת, אנשים המצויים בנושא מסרו כי למרות שסמכויותיו של רובין יורחבו במסגרת מינויו ליו"ר הזמני, שר האוצר לשעבר מסרב ליטול את תפקיד המנכ"ל ולפקח אחר פעולותיו היומיומיות של ענקית הבנקאות, עמדה אותה הביע פעמים רבות בעבר. בישיבתה של מועצת המנהלים היום, ייאלצו חברי המועצה להחליט האם למנות מנכ"ל זמני עד להשלמת החיפושים אחרי מנכ"ל חדש, או למנות מספר בכירים למנכ"לים משותפים באופן זמני.מעמדו של רובין וסוגיית מעורבותו בהפסדי הסאבפריים של החברה שנויים במחלוקת. תפקידו כחבר במועצת המנהלים ויו"ר הוועדה המנהלת של הבנק הוגדר בעבר כ"משרה הטובה ביותר בעולם", שהנחיתה לחיקו יותר מ-150 מיליון דולרים במזומן ובמניות במהלך 8 השנים מאז הצטרף לענקית הפיננסים וסייע לה לייסד מערכות יחסים עם גופים עסקיים וממשלתיים ברחבי העולם, באמצעות הקשרים שצבר כפוליטיקאי. היותו תומכו הגדול ביותר של פרינס, ואחד ממעצבי אסטרטגיית ההשקעות של סיטי, לעומת זאת, צבעו את פועלו באדום עם צניחה של 20% שרשמה מאז אוגוסט מניית החברה.למרות הפסדי החברה, יצא רובין ללא פגע מהמשבר שככל הנראה יעלה לפרינס במשרתו. לדברי בכירים בסיטי, רובין נוהג לתת עצות אך לעולם אינו מתעקש על יישומן, ורובין עצמו ביקש להדגיש במשך שנים כי הוא אינו נושא באחריות להחלטותיהם של מנהלי סיטי ואינו מבקש להשפיע על עמדותיהם. בשל כך הצליח רובין לעבור בשלום את התקופה האחרונה, למרות שסייע רבות בגיבוש האסטרטגיה של סיטי בתקופתו של פרינס."חייבים לשאול מדוע צריך למנותו ליו"ר זמני, אם כל הבעיות האלה צצו תחת בני חסותו. לפני ארבעה או ששה חודשים, הייתי אומר שזה חכם מאד להחליף את פרינס ברובין. היום, אני כבר לא כל כך בטוח", אמר דאגלס קאס, משקיע בקרנות גידור מחברת סי-בריז פרטרנז מנג'מנט.בפני מועצת המנהלים של סיטי עומדות גם אפשרויות אחרות לתפקיד המנכ"ל הזמני, בהן ויקראם פנדיט, מנהל בכיר לשעבר במורגן סטנלי, שמונה לאחרונה למנהל חטיבת בנקאות ההשקעות של החברה. עם זאת, הרוב מעריכים כי מחליפו של פרינס יימצא מחוץ לסיטי.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully