וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינוק בתעשייה: רכב חברה לכל מנהל

עידו סולומון

6.11.2007 / 11:29

סקר פילת מראה שהתענוגות גולשים לדרגים נוספים: 93% מהמפעלים מעניקים רכב להנהלת הביניים ו-97% מעניקים להם טלפון נייד

שורת הנטו בתלוש המשכורת כידוע, היא אף פעם לא סוף הסיפור. בדיקות רפואיות, רכב חברה, תמריצים ושאר הטבות יכולות לעשות את כל ההבדל. מסקר שנערך ע"י חברת פילת המתמחה בתחום תגמול ותמרוץ עובדים, בשיתוף התאחדות התעשיינים עולה כי ב-91% מן המפעלים מוגדר תקציב "רווחה" לעובדי החברה.

תקציב הרווחה הממוצע הוא כ-3,750 שקל לעובד בשנה. בין ההטבות הנוספות הניתנות לעובדים ניתן למנות ביגוד, השתתפות במימון קייטנות ומעונות יום, הלוואות, מתנות לאירועים משפחתיים ועוד.

כן עולה מהסקר כי ב-29% מן המפעלים שהשתתפו בסקר קיים תקציב "איכות חיים" לעובדי החברה כתוספת לתקציב הרגיל. תקציב זה מיועד לפעילויות שונות כגון סל תרבות, ארוחות חברתיות, טיולים, פעילויות כושר וספורט, סופי שבוע ועוד.

למרות ההשקעה באיכות החיים וברווחה, רק 21% מהמפעלים שהשתתפו בסקר ציינו כי תנאי השכר בארגון כוללים משכורת 13.

מרפדים את החלונות הגבוהים

ב-45% מהמפעלים שהשתתפו בסקר, מופעלות תוכניות תמרוץ. התמריץ משולם לרוב מדי חודש ולעיתים בתדירות דו חודשית או מידי רבעון. 85% מפעילים תמרוץ לאנשי מכירות, 23% מפעילים תוכניות תמרוץ לעובדי יצור ורק 23% לעובדי הפצה.

עוד מתברר, כי כל המפעלים שהשתתפו בסקר מעניקים רכב חברה להנהלה הבכירה, 93% מהמפעלים מעניקים רכב חברה להנהלת הביניים, 50% מעניקים רכב חברה לעובדים מקצועיים ו-96% מן המפעלים מעניקים רכב חברה לאנשי המכירות.

כן מתברר מהסקר כי כל המפעלים מספקים להנהלה הבכירה ולאנשי המכירות טלפון נייד, 97% מספקים טלפון נייד להנהלת הביניים ו-52% מספקים טלפון נייד לעובדים מקצועיים.

ב-62% מהמפעלים שהשתתפו בסקר, נהוגה מדיניות של תשלום אחזקת רכב לפחות לחלק מן העובדים. מתוכם - ב-18% נהוג תשלום בתעריף אחיד לכל העובדים, ב-47% משלמים בהתאם למרחק הנסיעה של העובד וב-35% משלמים בהתאם לרמת הבכירות של העובד, (חלק מן המפעלים משלבים מספר קריטריונים).

38% מהמפעלים מספקים הסעה מאורגנת למקום העבודה ו-34% מספקים הסעה מאורגנת חלקית למקום העבודה.

50% מהמפעלים עורכים בדיקות רפואיות תקופתיות לפחות לחלק מן העובדים, 11% מעניקים ביטוח טיפול שיניים לפחות לחלק מהעובדים, ו-11% מעניק ביטוח רפואי משלים.

כן מתברר, כי 89% מן המפעלים בסקר משתתפים בעלות הארוחות הניתנות לעובדים כאשר הסבסוד הממוצע עומד על כ-77%. מחיר ארוחה ממוצעת עומד על 23 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully