וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמה עולה SMS בחינם?

נורית רוט

6.11.2007 / 16:28

בתביעה ייצוגית בכ-5 מיליון ש' נגד פרטנר: גובה תשלום שלא כדין על הודעות SMS האמורות להיות כלולות במבצע 60 הודעות חינם

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית נגד חברת פרטנר תקשורת, בטענה להטעייה צרכנית בקשר לתוכנית 60 הודעות SMS חינם.

לטענת התובעת, אורלי נחום, לאחר מסע שכנוע של פרטנר, היא הצטרפה ביולי 2007 לתוכנית של 60 מסרונים (הודעות SMS) או MMS (הודעות תמונה) חינם על בסיס חודשי. ואולם החברה הפרה את הבטחתה ל-60 הודעות ראשונות חינם.

התובעת טוענת כי להפתעתה, היא החלה לקבל חיובים חודשיים עבור אותה "הטבה", אשר לכאורה היתה אמורה להיות מוענקת לה חינם בתוכנית החדשה. למעשה, התגלה לה כי פרטנר גבתה תשלום על אותן הודעות וכי היא מחויבת בגינן בהוצאה כספית מוגדלת ולא מופחתת.

לטענתה, לא כל 60 ההודעות נכנסו לחבילת ההטבה, אלא אך ורק הודעות SMS המבוצעות בתוך הרשת וסוגי MMS מסוימים.

עוד טוענת התובעת כי למרות ניסיונותיה הרבים להבין את אופן חישוב החיוב החודשי, היא לא הצליחה בכך. "גבייה זו נעשתה באמצעות 'תרגיל שיווקי' המקשה על הצרכן להתחקות אחריו, תוך ניסוח בעייתי ומסורבל של דף החשבון והסתרת החיובים תחת כותרות לא מתאימות, והגדרות לא ברורות", טוענת התובעת.

"הנתבעת דואגת לנסח את דף החשבון באופן כל כך לא ברור, כך שאין ללקוח כל אפשרות לפענח את הסכומים והמספרים ולהשוות אותם לתוכנית אליה הוא משויך. זאת תוך יצירת רווח לנתבעת", כך על פי הנטען.

לפיכך, דורשת התובעת, באמצעות עו"ד קרן סמיונוב-טל, לכלול בקבוצה הייצוגית את כל הלקוחות אשר הובטחו להם תוכנית MMS ו-SMS חינם תוך הטעייתם. התובעת דורשת לפצות את הקבוצה על גביית היתר עבור אותן הודעות הנמצאות בתוך מספר ההודעות שמגיעות חינם, בהתאם לחבילת ההטבה של כל אחד.

לטענת התובעת, כוללת הקבוצה מספר רב של תובעים, וסכום התביעה המוערך עומד על כ-5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully