וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צמיחה חזקה למכתשים אגן

נתן שבע

7.11.2007 / 9:26

זאת לאור מכירות חזקות בצפון אמריקה. הרווח זינק בכ-60% ל-39.2 מיליון דולר. ההכנסות טיפסו ב-22% ל-496.2 מיליון דולר

עונה חקלאית טובה בברזיל שהעלתה את הביקושים הובילה לרבעון מוצלח ליצרנית מוצרי ההדברה, מכתשים אגן. החברה שבשליטת כור מקבוצת אי.די.בי סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה של כ-22% בהכנסות ל- 496.2 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה טיפס ב-60% ל-39.2 מיליון דולר.

מכתשים אגן נהנתה ברבעון האחרון מטיפוס במחירי הסחורות החקלאיות שגרם לעלייה בביקושים למוצרי החברה ולמכירות מוגברות וכן מתנאי מזג אוויר נוחים יחסית שהגדילו את שטחי הזריעה ואת הביקוש לחומרי הדברה.

המכירות בדרום אמריקה צמחו ב-36% ל-159 מיליון דולר והיוו כבר 32% מסך המכירות של החברה. החברה נהנתה גם מהתחזקות הריאל אל מול הדולר. התחזקות היורו אל מול הדולר השפיעה אף היא לחיוב על ההכנסות כאשר ההכנסות באירופה עלו ב-23% ל-179 מיליון דולר.

שיעורי הרווחיות הגולמית של החברה שבשנים שעברו עמדו סביב 38%-39%, שמרו פחות או יותר על יציבות ברמה של 33% לעומת 33.7% ברבעון המקביל. בסך הכל מציינת החברה ששחיקת המחירים בשל התחרות שחוותה למוצריה נעצרה. בעקבות זאת, הרווח התפעולי של החברה קפץ ב-42% ל-62.6 מיליון דולר.

מכתשים אגן שוב הצליחה לצמוח בצורה חזקה יותר מהתעשייה, שעלתה בממוצע בכ-15% ברבעון השלישי. התוצאות של מכתשים אגן עקפו את תחזיות האנליסטים שהעריכו כי החברה תסיים את הרבעון עם הכנסות של 375 מיליון דולר וברווח של 30 מיליון דולר.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת, השלילי בדרך כלל, היה כך גם הפעם כאשר החברה שרפה 74.3 מיליון דולר לעומת 58.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הנהלת החברה החליטה להקטין את השימוש באיגוח ומכירת החוב של לקוחותיה - מהלך שבעבר הקטין את הסיכון של החברה. ייתכן כי בעקבות השיפור במצב החקלאים בברזיל החברה החליטה להפחית את המהלך. בנטרול השפעה זו הייתה החברה רושמת תזרים חיובי של 7.4 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully