וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר בזק צפוי להתמנות ליו"ר וואלה!

ערן גבאי

7.11.2007 / 12:10

שלמה רודב יתמנה במקום אבי גבאי. בבזק רואים באחזקה בוואלה! נכס אסטרטגי ועל כן מתכוון רודב לפקח מקרוב על הפעילות באתר

יו"ר בזק, שלמה רודב, צפוי להתמנות כיו"ר וואלה! ולהחליף את אבי גבאי, ממלא מקום מנכ"ל בזק ומי שמשמש כיו"ר וואלה! מזה כמה שנים. זהו צעד נוסף של רודב שמסמן את גבולות האחריות של גבאי בכל הקשור לפעילות הטלפוניה הקווית בחברת בזק בלבד, ללא מעורבות עליונה בכל הקשור לפעילות קבוצת בזק. רודב מונה בשבוע שעבר לדירקטור בוואלה!.

"זהו צעד נוסף של רודב שמסמן את גבולות האחריות של גבאי בכל הקשור לפעילות הטלפוניה הקווית בחברת בזק בלבד, ללא מעורבות עליונה בכל הקשור לפעילות קבוצת בזק "ממלא מקום מנכ"ל בזק, אבי גבאי, שב למשרת יו"ר וואלה! בסוף יוני השנה, לאחר שכחצי שנה קודם לכן החליף מנכ"ל בזק דאז, יעקב גלברד, את גבאי בתפקיד יו"ר וואלה! מתוך ניסיון לשוב ולראות בוואלה נכס אסטרטגי של קבוצת בזק. בשנתיים האחרונות התנהלו מדי פעם שיחות בין בזק לבין קבוצת הארץ בניסיון להשלים עסקה למכירת האחזקות של בזק בינלאומי בוואלה!, עד שהבעלים של בזק, חיים סבן, הכריע כי בזק תפעל לחזק את פעילות התוכן וכי לא תנסה עוד למכור את האחזקות בוואלה. לא פעם עולות הערכות כי מעמדה העתידי של וואלה! בקבוצת בזק יושפע ממעמדה של חברת הלוויין yes כזרוע התוכן של קבוצת בזק. השתיים - וואלה! ו-yes - אף הודיעו בחודשים האחרונים על שיתוף פעולה עסקי ביניהן.

קבוצת הארץ מימשה לפני כחודשיים את האופציה בוואלה!, ממרץ 2004 במחיר מימוש של 1.8 שקלים, הנמוך בכ-70% ממחיר המניה בשוק, והגיעה להחזקה של 32.6% בפורטל, לצד החזקה של 34.4% של השותפה בזק בינלאומי.

וואלה! רשמה ברבעון השני של 2007 הכנסות של 30.2 מיליון שקל - גידול של 11% לעומת הרבעון שקדם לו וצמיחה של 21% בהשוואה לרבעון השני ב-2006. תוצאות הרבעון השני כללו לראשונה את הכנסות החברה ממנועי צמיחה חדשים כדוגמת מערכת ה-AdVantage, פלטפורמת הפרסום של מודעות טקסט בתוצאות חיפוש ובהתאמה לתוכן, וכן שיתוף הפעולה עם ICQ המגדיל את שטחי הנדל"ן הפרסומי האיכותי של החברה.

הרווח הגולמי של החברה גדל ב-12% ל-17.6 מיליון שקל, אולם שיעורו מסך ההכנסות ירד ברבעון השני ל-58.5% בלבד. כמו כן זינקו הוצאות התפעול ברבעון השני ב-31% ל-14.5 מיליון שקל והרווח התפעולי נחתך ב-33.8% לעומת הרבעון המקביל ל-3.1 מיליון שקל. הרווח הנקי של וואלה! הסתכם ברבעון השני ב-2.1 מיליון שקל. זאת, לעומת 4.7 מיליון שקל שהרוויחה החברה ברבעון השני של 2006.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully