וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: החוזים מראים על ירידות של כ-1% בציפייה לדו"חות סיסקו ולנתוני מקרו; נייס תיסחר על רקע הדו"ח

אסף רותם

7.11.2007 / 14:59

גם אורמת טכנולוגיות ואלוט קומיוניקיישנז פירסמו דו"חותיום אחד של עליות נאות - ושוב נראה שוול סטריט תיסחר בירידות שערים. החוזים על המדדים מראים על ירידות של כ-1% בפתיחת המסחר, בציפייה לנתוני מקרו חשובים, ולשורת דו"חות של מובילות שוק כדוגמת סיסקו וניוז קורפ.» דיון חם על המתרחש בוול סטריט - עכשיו ב-TheMarker Cafeאתמול העדיפו המשקיעים להותיר מאחור את החששות מהשפעת משבר הסאבפריים (משכנתאות ללווים בעיתיים) על הכלכלה האמריקאית, והמשיכו במקביל להתעלם מחולשת הדולר, וממחירי שיא בשווקי הסחורות של הנפט והזהב. העליות התחזקו בשעת המסחר האחרונה ובסיכום היום הוסיף מדד נאסד"ק 1.1% ל-2,825 נקודות, ומדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ל-13,665 נקודות. מדד S&P500 עלה ב-1.2% ל-1,520 נקודות.ממתינים לנתונים ולסיסקוענקית ציוד התקשורת סיסקו תדווח על תוצאותיה, ולהן צפויה להיות השפעה מיידית על מניות הטכנולוגיה. בנוסף לסיסקו ידווחו 12 נציגות אחרות ממד ה-S%P500 ובהן ג'נרל מוטורז, ניוז קורפ וטיים ורנר.קודם לכך, יפורסמו נתונים רשמיים בעלי השפעה מהותית על האינפלציה: תפוקת העובדים ועלות שכרם. האנליסטים מצפים לעלייה של 3% בתפוקת העובד האמריקני, ולעלייה של כ-1% בעלות העבודה.
הפתעה לרעה בנתונים אלה, ובפרט בכל הנוגע לשכר, עשויה להקשות על הבנק הפדראלי בהמשך הורדת הריבית, מגמה שנראה כי השוק משווע אליה, בעקבות התרחבות השפעותיו של משבר האשראי, בפרט על מגזר הבנקים.סיטי (לשעבר סיטיגרופ), הודיע השבוע הוא צפוי למחוק עוד 11 מיליארד דולר מערך נכסיו, בגין הפסדים שרשם בשוק הסאבפריים. הצרות נמשכו גם אתמול, כשבכירים בסיטי אמרו כי השלכות משבר האשראי יורגשו עד אמצע 2008 ובמקביל נודע כי הבנק הזרים מימון חירום של 7.6 מיליארד דולר לקרנות שלו. מניית סיטי נפלה השלימה צניחה של כ-16% בארבעה ימי מסחר ל-35.1 דולר, וקריסה של כ-27% מאז ה-11 באוקטובר, אז נסחרה המניה במחיר 47.7 דולר. מניית מורגן סטנלי, בנק ההשקעות השני בגודלו בארה"ב, איבדה 1.9%. בנק ההשקעות עשוי לרשום מחיקות ערך נוספות בסך 6 מיליארד דולר - כך העריך אנליסט בחברת המחקר והשירותים הפיננסים פוקס-פיט קלטון קוצ'רן קרוניה וולר. זאת על רקע ירידת ערך של משכנתאות וניירות ערך מגובות משכנתאות.אורמת ונייס יבלטו לאור הדו"חותבקרב הישראליות, דיווחה על תוצאות מעורבות: הגידול בכושר ייצור החשמל ועליית מחיריו עזרו לחברה הבת של אורמת תעשיות, להתגבר על רבעון חלש יחסית בתחום מכירת המוצרים ולרשום גידול של 2.2% בהכנסות לעומת הרבעון השלישי בשנה שעברה, לכ-79.5 מיליון דולר. בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי של 15.8 מיליון דולר, או 41 סנט למניה, זאת לעומת רווח של 13.9 מיליון דולר או 39 סנט למניה ברבעון המקביל. בחברה ציינו כי הוצאת מס מופחתת בכ-2 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל תרמה לרווח הנקי.התחזית הממוצעת של האנליסטים בוול סטריט, לפי אתר יאהו פייננס, היתה להכנסות של 80.7 מיליון דולר ורווח פרופורמה של 31 סנט למניה.לגבי המשך השנה, טכנולוגיות דבקה בתחזית הקודמת: הכנסות של 214 מיליון דולר ממגזר החשמל, בעוד ההכנסות ממגזר המוצרים יהיו קרובות יותר לרף העליון של התחזיות שהחברה סיפקה בעבר, קרי: 70-72 מיליון דולר.דיווחה על הכנסות שיא של 132.9 מיליון דולר, המהווה גידול של 18.5% בהשוואה ל-112.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח ברבעון הסתכם ב-9.2 מיליון דולר או 17 סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה להפסד נקי של 5.4 מיליון דולר או 11 סנט למניה בדילול מלא ברבעון השלישי של 2006.נייס הציגה הבדל גדול בין רווח הפרופורמה לרווח הנקי, לאחר הפחתת נכסים לא מוחשיים והפחתה חד פעמית של טכנולוגיה בתהליך שנרכשו בסך של 7.3 מיליון דולר, הוצאות בגין אופציות לעובדים בסך של 3.5 מיליון דולר. הרווח פרופורמה רשם שיא של 21 מיליון דולר, המהווה גידול של 30.8% בהשוואה ל-16 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2006.

רבעון קשה נוסף לחברת , שהחטיאה שוב את התחזית הממוצעת של האנליסטים וגם הנמיכה את תחזיותיה להמשך השנה.ברבעון השני נפלו הכנסותיה ב-21% לעומת הרבעון המקביל, ל-7 מיליון דולר. רמת ההכנסות הראתה ירידה של 19% בהשוואה להיקף המכירות ברבעון השני של 2007. ההפסד של אלוט זינק מ-592 אלף דולר ברבעון השני ל-2.2 מיליון דולר ברבעון השלישי - 10 סנט למניה. ברבעון המקביל עוד הרוויחה החברה כחצי מיליון דולר, או כ-3 סנטים למניה.החברה גם קיצצה את תחזית ההכנסות שלה מ-40 מיליון דולר ל-35-32 מיליון דולר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully