וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איסתא ליינס תיכנס לשותפות בשבעה בתי מלון בגרמניה; היקף העסקה הכולל הינו כ-43 מיליון יורו

עירית רוזנבלום

8.11.2007 / 10:59

במקביל לרכישות אלו תעביר חברת הבת של החברה, איסתא מלונות, לחברת האחזקות הזרה את אחזקותיה במלון בבודפשטאיסתא מעמיקה את פעילותה בתחום המלונאות באירופה. החברה הודיעה היום על אישור עקרוני לכניסה לשותפות בשבעה בתי מלון בגרמניה באמצעות חברת אחזקות זרה. היקף העסקה הכולל הינו כ-43 מיליון יורו. במסגרת העסקה החדשה, תרכוש איסתא 33% מחברה גרמנית שבבעלותה 7 בתי מלון בגרמניה ובסה"כ למעלה מ-700 חדרים. בתי המלון הם בדירוג של 3 ו-4 כוכבים.

שני המלונות ממוקמים בערי לוויין של שטוטגרט, שניים בפרברי העיר שטוטגרט, אחד בעיר ווסל מצפון לדיסלדורף ואחד בווימר.מלון נוסף נמצא במרכז העיר דיסלדורף ורכישתו תושלם על ידי החברה הגרמנית עד לסוף נובמבר השנה.במקביל לרכישות אלו, תעביר חברת הבת של החברה, איסתא מלונות, לחברת האחזקות הזרה את מלוא אחזקותיה במלון בבודפשט שרכשה החברה לפני כשנה, בפרמיה מסוימת.כחלק מהעסקה תקבל איסתא גם שליש מהזכויות בחברת הניהול המנהלת בתי מלון אלו למעט שניים.
מתוך הסכום של 43 מיליון יורו, תעמיד החברה הלוואת בעלים לחברת האחזקות הזרה בהיקף של כ-5 מיליון יורו.בשנת 2007 צופה החברה רווח תפעולי ממוצע של 9% בבתי המלון הכלולים בעסקה. עו"ד שמעון סיבוני, יו"ר מועצת המנהלים של איסתא מסר כי החברה מיישמת באופן עקבי את תוכניתה האסטרטגית לכניסה לתחום המלונאות, הסינרגטי לפעילותה המסורתית של החברה. בהתאם לתוכנית, מרכיב הכנסות החברה מתחום המלונאות יהפוך להיות בשנים הקרובות מרכזי יותר ויותר מכלל הכנסות הקבוצה.עסקה זו באה לאחר שלוש עסקות קודמות של רכישת קרקע לבניית מלון עסקים בהרצליה פיתוח, רכישת מלון בבודפשט ובניית מעונות לסטודנטים במכללת נתניה בעסקת BOT. עו"ד סיבוני הוסיף כי לראשונה איסתא תהיה בעלת מניות מהותית בחברת ניהול בתי מלון ותהנה מרווחי מרכיב דמי הניהול במלונותיה.סיבוני הוסיף כי בעסקה זו תהיה לאיסתא מסה קריטית של מלונות תוך השקעת הון עצמי נמוך.
לדבריו העסקה בוצעה עם שותפים אסטרטגים בעלי ניסיון רב במלונאות . להערכתו התשואות בעסקה הנוכחית עשויות להיות גבוהות והן יבואו לצד השבחה עתידית בערך הנכסים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully