וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנסיעה לארץ האפשרויות - מוגבלת

זוהר בלומנקרנץ

11.11.2007 / 8:01

הטיסות לארה"ב כמעט מלאות עד לאחר פסח הן בחברת אל על הן בחברות התעופה האמריקאיות והאירופיות הפועלות בישראל

רוצים לטוס מישראל לארצות הברית? אתם בבעיה. בטיסות לניו יורק בחנוכה ובפסח לא נותרו מקומות פנויים; בטיסות לניו יורק מעתה עד חנוכה ולאחר חנוכה ועד פסח נותרו מקומות מעטים. התפוסה המלאה או כמעט מלאה הן בחברת אל על הן בחברות התעופה האמריקאיות והאירופיות הפועלות בישראל.

בענף התעופה הסבירו את הביקושים הגבוהים בהתאוששות שחלה בתנועת התיירים מארה"ב, הממלאים את הטיסות לישראל וממנה. במקביל חל גידול בתנועת הישראלים על אף העלייה בהיטלי הדלק. לדוגמה, מתחילת השנה נרשם גידול של 14.5% בתנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית בנתב"ג לעומת ינואר-אוקטובר השנה. כ-8.9 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית עברו מ-1 בינואר עד 7 בנובמבר השנה בנתב"ג לעומת כ-7.8 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית בתקופה המקבילה אשתקד.

בנוסף, שער הדולר הנמוך לעומת השקל הופך את ארה"ב ליותר אטרקטיבית בהשוואה לאירופה שהתייקרה בגלל התחזקות שער היורו. חברות התעופה אף יצאו במבצעי של מחירי כרטיסי טיסה מיוחדים עד לסוף השנה. לדוגמה, חברת אל על מציעה כרטיס טיסה החל ב-699 דולר למעוניינים בשהייה ארוכה והחל ב-879 דולר למעוניינים בגמישות בחזרות.

מאל על נמסר אתמול בתגובה: "ניכר ביקוש גבוה לכרטיסי טיסה, אך יש עדיין כרטיסים לניו יורק גם במחלקת התיירים וגם במחלקות העסקים". מנכ"ל לופטהנזה בישראל, עופר קיש: "2008 מסתמנת כשנה מצוינת וכבר עתה יש ביקוש גבוה וקושי למצוא מקומות בטיסות המשך מישראל דרך פרנקפורט לארה"ב וממנה". מנכ"ל סוויס בישראל, אבנר גורדון: "נחליף את המטוס בקו נתב"ג-ציריך למטוס גדול יותר, צעד שמשמעותו תוספת של 22% להיצע המושבים". מנהלת דלתא איירליינס בישראל, אסתי הרשקוביץ: "על אף שנחנוך רק במרץ קו תעופה סדיר מנתב"ג לניו יורק, נוסף לקו היומי נתב"ג-אטלנטה, הטיסות בקו החדש כבר היום מלאות כמעט עד אפס מקום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully