וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שירות חדש של משרד המשפטים: עיון מקוון ברשם המשכונות

ארנון בן-יאיר

14.11.2007 / 17:30

השירות מאפשר לברר על קיומו של משכון על נכס כלשהו, כגון מכונית, בטרם ביצוע עסקה באותו נכס@טקסט::משרד המשפטים מפעיל שירות חדש באינטרנט לעיון מקוון ברישומי משכונות של כלי רכב ונכסים אחרים. השירות יינתן באישור של חתימה אלקטרונית, המאשרת כי פלט השירות מהווה אסמכתא רשמית.השירות מאפשר לברר על קיומו של משכון על נכס כלשהו, כגון מכונית, בטרם ביצוע עסקה באותו נכס. השירות מאפשר לקבל דו"ח משכון חתום בחתימה אלקטרונית, באופן מיידי, עבור משכונות שנרשמו החל מאפריל 1994. בנוגע למשכונות משנים קודמות, השירות מאפשר הגשת בקשה באמצעות אתר האינטרנט לעיון שיבוצע על ידי עובד רשם המשכונות וקבלת התוצאה בפקס, בדואר או באי-מייל.

רשם המשכונות מנהל מאגר המתעד משכונות על נכסים, רכבים, פיקדונות, ניירות ערך ועוד. מאגר המידע של רשם המשכונות פתוח לעיון הציבור, בכפוף לתשלום אגרת עיון. עד כה, על מנת לקבל את המידע, היה צורך לשלוח בקשת עיון בדואר או להגיע בשעות קבלת הקהל. הפעלת השירות המקוון מאפשרת לגלוש מכל מקום לאתר האינטרנט של המשרד, ובכל עת, ובכך ייחסך זמן יקר, תתאפשר נגישות למידע, ועסקות יתבצעו בזמן אמת.

לצורך קבלת השירות יהיה צורך להתקין במחשב האישי תוכנת חתימה אלקטרונית, אותה ניתן להוריד במהלך העיון המקוון מאתר רשם המשכונות. החתימה האלקטרונית היא האמצעי המאפשר לוודא כי המידע הגיע ממקור מהימן ומוסמך וכי לא עבר כל שינוי בדרך.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully