וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אקונומיסט" אופטימי לגבי כלכלת ישראל

הדר תדמור

18.11.2007 / 8:37

העלה את תחזית הצמיחה ל-2008 ל-4.5% - אופטימית יותר מתחזיות בנק ישראל ומנכ"ל משרד האוצר

מגזין "אקונומיסט" אופטימי לגבי צמיחת כלכלת ישראל בשנה הבאה, ובשל כך העלה את תחזית הצמיחה של הכלכלה הישראלית. המגזין חוזה כי צמיחה חזקה ביצוא ובהשקעות העסקיות בישראל תשמור על צמיחה נאה בכלכלת ישראל, עם שיעור אינפלציה נמוך יחסית ועודף במאזן הסחר.

המגזין העלה את תחזית הצמיחה שלו למדינת ישראל לשנת 2008 ל-4.5%, לעומת תחזית קודמת שצפתה צמיחה של 4.4%, אשר ניתנה בחודש אוקטובר. זאת, במסגרת סקר הכלכלנים הרבעוני שמפרסם המגזין, בנוגע לכלכלות מתפתחות.

"אקונומיסט" אופטימי יותר לגבי צמיחת כלכלת ישראל ב-2008 מאשר בנק ישראל, אשר חוזה האטה בצמיחה הישראלית ל-4.1% בשנה הבאה. "הסיבות העיקריות להאטה הצפויה בשיעור הצמיחה הן ההיחלשות של גורמי הצמיחה המחזוריים והתחזקותן של מגבלות מצד ההיצע, שיתבטאו בעלייה מקבילה של השכר ופריון העבודה, בהאטה בקצב הגידול של המועסקים, ובצימצום קטן בעודף בחשבון השוטף של מאזן התשלומים", לפי אתר בנק ישראל.

התחזית של מגזין "אקונומיסט" אף אופטימית מהתחזית של מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, אשר ניתנה לפני כשבוע. לפי תחזיתו של אריאב, הצמיחה השנתית של ישראל תעמוד על 4.2% בשנה הבאה. עם זאת, היועץ הכלכלי של בנק הפועלים, פרופ' ליאו ליידרמן, מגלה אופטימיות רבה יותר וסבור כי הצמיחה תסתכם ב-4.8%.

לפי "אקונומיסט", התמ"ג של ישראל צפוי לעמוד על 172 מיליארד דולר, ובמונחי כוח קנייה יעמוד התמ"ג הישראלי על 226 מיליארד דולר. האינפלציה בישראל צפויה לעמוד על 2.3%. בשנת 2008 תמנה אוכלוסיית ישראל 7.3 מיליון בני אדם. התמ"ג לנפש צפוי לעמוד על 23,520 דולר (במונחי כוח קנייה - 31 אלף דולר).

לפי "אקונומיסט", הפחד מפני בחירות הוא אשר מחזיק את חמש מפלגות הקואליציה יחדיו. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגע קשות מבחינה פוליטית לאחר מלחמת לבנון השנייה ובשל האשמות השחיתות הרבות. עם זאת, לפי "אקונומיסט", מפלגת העבודה מרגישה כי היא יכולים להוות אלטרנטיבה, ותנסה להקדים את הבחירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully