וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סכסוך עבודה בישראייר

עידו זוהר בלומנקרנץ ועידו סלומון

18.11.2007 / 12:27

כך הכריזה ההסתדרות, לאור תלונות הדיילים על תנאי העסקה קשים. הדיילים דורשים הסכם קיבוצי

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת ישראייר, במחאה על סירוב ההנהלה לדון בשיפור תנאי העסקת הדיילים בחברה. הדיילים טוענים בין היתר כי הם נדרשים לישון על הרצפה במהלך טיסות ארוכות בשל מחסור במושבים המיועדים למנוחה; בטיסות ארוכות הם מקבלים לטענתם פחות משכר המינימום מאחר והם מרוויחים שכר קבוע לטיסות על בסיס שעות אוויר בלבד ואינם זכאים לתוספת במידה שהם עובדים יותר שעות בשל עיכובים או עומסים.

בנוסף, הדיילים מספרים כי הם נדרשים לשלם על עלות ההכשרה שלהם: במהלך קורס ההכשרה, הדייל המועמד משלם לחברה עלות הכשרה בסכום של 1750 שקל, ובמקביל מקבל שכר מינימום עבור הקורס. התנהלות זו הינה בניגוד לפסיקת ביה"ד לעבודה שהכריע במקרה דומה, לגבי דיילי אל על, שיש לשלם לדיילים על הקורס במלואו.

כמו כן הדיילים מתלוננים שחוזה העבודה שלהם אינו מגדיר את שעות העבודה, שעות מנוחה ופעילות, כך שמבחינת החברה, הדיילים יכולים לעבוד 24 שעות ללא מנוחה. הם גם מוחים על הרעת תנאים מבחינת מגורים. לטענתם לאחר טיסות ארוכות מלינים את הדיילים במלונות לא בטיחותיים.

בחודשים האחרונים הצטרפו להסתדרות יותר משליש מדיילי החברה, כ-65 דיילים ודיילות מתוך 85 דיילים בחברה והקימו ועד עובדים. על פי החוק, עם הצטרפותם של יותר משליש מהדיילים בחברה, ההסתדרות היא הארגון היציג שלהם מול המעסיק.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "עד לאחרונה, דיילי ישראייר לא היו מאוגדים כחבריהם בחברות התעופה האחרות ומכאן התפתחה העסקה הגובלת בהשפלה. מדובר בניצול תום ליבם וחריצותם של עובדים צעירים שלא הבינו עד כמה נוצלו במהלך השנים. אני קורא להנהלת החברה לעגן את זכויות העובדים בהסכם קיבוצי ראוי כפי שקיים בחברות תעופה אחרות. ההסתדרות רואה בעובדים אלו את יסוד קיומה של ההסתדרות ותפעל למענם בכל האמצעים העומדים לרשותה".

טרם התקבלה תגובת החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully