וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פסגות קונה את קומפס של דורון צור

רם דגן

19.11.2007 / 7:26

קומפס מנהלת קרן גידור עם 17 מ' ד' כך שפסגות תיכנס לתחום קרנות הגידור, בו פועלת בעלת הבית שלה, קרן יורק



לפני כמה חודשים ערך בית ההשקעות פסגות אופק מסיבת עיתונאים חגיגית, שבה הצהירו המנכ"ל, רועי ורמוס, והיו"ר, אריק שטיינברג, ש-2007 תהיה שנת המיזוגים והרכישות בשוק ההון. מאז נראה שהם עושים הכל כדי להגשים את התחזית בעצמם.



אחרי שבתחילת השבוע שעבר סיכמו עם בנק הפועלים על רכישת קופת הגמל הגדולה בענף, גדיש, אתמול סוכם על רכישת חברת הקרנות הקטנה קומפס. החברה שהוקמה ב-2005 בידי דורון צור, שהיה בעבר האנליסט הראשי בדויטשה בנק, מנהלת כ-50 מיליון שקל בקרנות נאמנות ו-70 מיליון שקל בקרנות גידור. מדובר בעסקה הפוכה מעסקת גדיש בה נרכש תיק ענק שמכניס תזרים מזומנים. במקרה של קומפס נרכשים מותג ואנשי מקצוע, אך לא תיק מנוהל גדול.



קומפס פירסמה אתמול הודעה כי חתמה על מסמך כוונות עם פסגות אופק לרכישת השליטה בחברת האם, קומפס השקעות. קומפס כתבה כי השלמת העסקה מותנית בקיום כמה תנאים מתלים ובקבלת אישורים רגולטוריים. קומפס מנהלת 7 קרנות נאמנות.



צור הקים את קומפס לפני כשנתיים וחצי, ערב ועדת בכר, יחד עם יואב לוי, ג'וליאן אסוס ואודי גלברד. ואולם למרות הגאות בתעשיית הקרנות ולמרות השם של צור בשוק ההון, הצמיחה של החברה היתה מאכזבת. בפסגות מאמינים כי השילוב בין היכולות השיווקיות של פסגות לבין יכולת ניהול ההשקעות והאנליזה של צור יניב תוצאות טובות.



הכוונה בפסגות היא לשמור את קומפס כמותג עצמאי, כשהמטרה העיקרית היא לשלב את המותג של קומפס בתחום קרנות הגידור - תחום שבו אמורה גם בעלת הבית של פסגות, קרן יורק, לתרום מניסיונה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully