וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכירו את השותף שלי: הבנקאי

25.11.2007 / 10:30

אזרתם מספיק אומץ כדי לפתוח עסק משלכם? אתם יודעים שאתם חייבים לצידכם את האחד והיחיד - הבנקאי. איך עושים זאת

התחלת עסק חדש ומטבע הדברים חסר לך ייעוץ וליווי מקצועי בשלבים הראשונים להקמת העסק. הינך זקוק לליווי פיננסי כולל וצמוד של הבנק. אתה מכיר את הבנקאי שלך בהיבט הפרטי ודרך ניהול החשבון המשפחתי. כיצד תציג את התוכנית העסקית שלך לבנקאי ותקבל תגובה אוהדת, כיצד תנהל את חשבונך העסקי מול הבנק ועוד "טיפים" להצלחת האינטראקציה שלך מול הבנקאי..

הצגה ראשונית נכונה של התכנית העסקית

* האמן בעסק שלך ושדר זאת לבנקאי שלך. הצגת העסק בפני הבנק צריכה להיות אמינה ומלהיבה. רק אם תאמין בעסק שלך באמת ותצליח להעביר התחושה לבנקאי שמולך, ההצלחה מובטחת לך.

* הצגת העסק החדש. בבואך להציג את העסק הראה רמת בקיאות גבוהה בעסק על פרטיו ובצרכים הבנקאיים להם אתה זקוק והכן תשובה לכל שאלה.

* הכנת תוכנית עסקית. קבל ייעוץ וליווי מקצועי של מומחים בהכנת התוכנית העסקית. לימוד כתיבה נכונה של תכנית עסקית המתאימה להגשה לבנק, הכרחית להצגה נכונה ומשכנעת של התוכנית מול הבנקאי. לך על מספר תרחישים אפשריים בהצגת התכנית העסקית שלך. הכן תסריט"פסימי" כדי ש"ההפתעות" הצפויות לך ולבנקאי יהיו שוליות.

* סימולציה מקדימה. הכן סימולציה של הגשת הבקשה לבנק והצג אותה בפני היועץ העסקי, הכלכלן או רואה החשבון אשר מלווים אותך, בטרם הצגת התוכנית בפני הבנקאי.

ניהול נכון של החשבון

* הפרד את חשבון העסק מהחשבון הפרטי שלך. ניהול נכון של חשבון הבנק שלך דורש הפרדת החשבונות הפרטיים מהחשבונות העסקיים , כך יוכרו כל ההוצאות הבנקאיות בחשבון העסק על ידי רשויות המס.

* אל תתפתה לרכוש מוצרים לשימוש אישי מחשבון העסק. הפרד גם את הרכישות הפרטיות שלך מרכישות לצורכי העסק.

* שקיפות ומסירת מידע אמין. לא כדאי להפתיע את הבנקאי, גם אם לא הכל מתרחש לפי התכנון המקורי, שתף תמיד את הבנקאי במתרחש ובצעדים אשר אתה מתעתד לנקוט.

תכנון תזרים ותחזיות עתידיות

* תכנון תזרים מזומנים. תכנון נכון של תזרים מזומנים הכרחי להצגה בפני הבנקאי ולהצלחת העסק שלך. עסקים רבים "נופלים" בגלל תזרים מזומנים לקוי. בהכנת התוכנית העסקית שתוגש לבנקאי שלך, הוסף 10% לפחות לתחזית ההוצאות כסעיף הוצאות בלתי צפויות כדי שלא תחרוג מתכנון ההוצאות הצפויות שלך.

* ספקים. דאג לקבל אשראי ספקים ארוך, לפחות 90-120 יום, כדי שלא יעיק על תזרים המזומנים של העסק החדש שלך. שים לב שהארכת האשראי לא תבוא על חשבון ההנחה המגיעה לך מהספק.

* התחייבות בפני הבנק. תמיד תן תחזית לקבלת תקבולים, הלוקח בחשבון עיכוב על ידי הלקוח שלך, כדי להימנע מחריגה בזמני התקבולים הצפויים.

_________
המידע נמסר על ידי בנק דיסקונט, המפעיל את תוכנית "סוהו דיסקונט", התוכנית הייחודית לליווי עסקי המעניקה חממה ופתרונות כוללים לצורכיהם העסקיים של עסקים קטנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully