וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היועץ הכלכלי של בנק הפועלים, ליאו ליידרמן: שיפור הדירוג היה צפוי ולכן אין לצפות להשפעה גדולה בטווח הקצר

טל לוי

27.11.2007 / 17:26

ליידרמן: לשמירה על הדירוג תדרש מדיניות פיסקלית ומוניטרית שתחתור לצמצום החוב הציבורי ולאינפלציה נמוכה



"שיפור הדירוג היה צפוי ולכן אין לצפות להשפעה גדולה על השווקים הפיננסים בטווח הקצר", כך אומר היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים, פרופ' ליאו ליידרמן. "כדי לשמור על הדירוג יידרש המשך מדיניות פיסקלית (תקציבית) ומוניטרית (קביעת ריבית) שיחתרו לצמצום החוב הציבורי ולאינפלציה נמוכה. שיפור נוסף בדירוג האשראי תלוי יותר מתמיד בהתפתחויות הגיאו פוליטיות, קרי בתהליך המדיני עם שכנינו".



החלטתליידרמן אומר את הדברים לאור החלטת חברת דירוג האשראי S&P להעלות את דירוג האשראי במטבע חוץ של מדינת ישראל לטווח ארוך מ-A מינוס ל-A.



"אין בהחלטה זו משום הפתעה גדולה שכן זו היתה צפויה, לאור השיפור הדרמטי בנתוני המשק בכלל ובעיקר נוכח המדיניות הכלכלית בשנים האחרונות שאיפשרה את הירידה הרב שנתית ביחס החוב הציבורי לתוצר", סבור ליידרמן. "שיפור הדירוג בעת בה זעזועים פוקדים את השווקים הפיננסים בעולם וחברות ענק נענשות בהפחתת דירוג דה פקטו על ידי כוחות השוק, מוכיח עד כמה השתפרה האיתנות הכלכלי של מדינת ישראל".



עוד אומר ליידרמן כי במישור החברתי-כלכלי עומדות היום על הפרק סוגיות חשובות כמו החינוך והעוני שטיפול בהם הכרחי כדי לתמוך בצמיחה כלכלית בת קיימא וביציבות המשק, שיאפשרו שיפורים נוספים בדירוג לאורך זמן.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully