וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איליק רוז'נסקי: "שוק ההון העניש השנה את מניית דלק נדל"ן מעבר לכל פרופורציה; זה הזמן לרוץ ולרכוש אותה"

מיכאל רוכוורגר

28.11.2007 / 20:12

מנכ"ל דלק נדל"ן בראיון ל-TheMarker: "החברה ממשיכה בפעילות השוטפת וגדלה מרבעון לרבעון""שוק ההון הישראלי העניש השנה את מניית דלק נדל"ן בצורה הרבה יותר חריפה וכואבת מאשר את יתר החברות בסדר גודל כמו שלנו. מניית דלק נדל"ן מהווה כיום הזדמנות כלכלית אמיתית. לדעתי, עבור המשקיעים בעלי אורך רוח, זה הזמן לרוץ ולרכוש את מניית החברה", כך סבור איליק רוז'נסקי, מנכ"ל חברת מקבוצת שבשליטת יצחק תשובה.אז מה בכל זאת ההסבר האמיתי לכך שלמרות הגידול בהיקף הפעילות, עלייה בהון העצמי וקופת המזומנים הדשנה, המשקיעים שלכם רואים את המניה צונחת מתחילת השנה בכ-27%?"לדעתי מדובר במכלול של דברים. העיקרי שבהם הוא האכזבה של השוק מההנפקה של החברה הנכדה, (DGRE) באפריל בלונדון, אשר יצרה ציפיות גדולות בקרב המשקיעים, אך יחד עם זאת טרם הסבה נחת. בנוסף לכך, הטלטלות והעצבנות בשווקים לא תרמו לנו. דווקא בנסיבות שנוצרו כיום בשווקים בכלל ובשוק הנדל"ן העולמי, על רקע משבר הסאבפריים, יבוא לידי ביטוי יתרונן של חברות גדולות וחזקות כמו דלק נדל"ן, ו".מה אתם עושים כדי לעצור את ההידרדרות במניית דלק נדל"ן?"אנחנו ממשיכים לתור אחר עסקות בארץ וברחבי העולם. כל זאת לצד מפגשים תכופים שאנו מקיימים עם האנליסטים בשוק ההון הישראלי וברחבי העולם. אמנם ההמלצות החיוביות של האנליסטים עדיין לא באו לידי ביטוי בביצועיי המניה, אך אני מקווה כי שוק ההון הישראלי מספיק נבון כדי לעשות הבדלה בין החברות הנהנות מהנהלה איכותית, ניסיון רב ויכולת להוביל עסקות בסדר גודל של מאות ומיליארדי שקלים, לבין שאר החברות".

מניית דלק גלובל איבדה מאז ההנפקה באפריל כ-35%. האם יש הסבר כלכלי לכך?"החברה ממשיכה בפעילות השוטפת וגדלה מרבעון לרבעון. המניה של החברה סובלת ממחזורי מסחר נמוכים והתעניינות קטנה מצדם של המשקיעים. אנחנו פועלים להעברת החברה מהבורסה האלטרנטיווית של לונדון (AIM), שבה היא נסחרת כיום, לבורסה הראשית. מדובר בתהליך רגולטורי אשר עשוי לקחת עד כשנתיים. גם מניית דלק גלובל מהווה הזדמנות קנייה, שכן להערכתי היא נסחרת לפי מחיר נמוך בכ- 50% משוויה האמיתי."המקורבים לדלק נדל"ן מספרים כי רוז'נסקי, אשר אוהב לראות את שמו מעטר את כותרות העיתונים בהקשרים חיוביים, נמצא לאחרונה במצב רוח מדוכדך. זאת, לאחר שבחודש שעבר התבטלה עסקת הענק שבמסגרתה היו אמורים קבוצת דלק נדל"ן וקבוצת בלנהיים של יגאל אהובי לרכוש כ-88 נכסים מניבים ו-2 נכסים בפיתוח מידי חברת ילמולי השווייצית תמורת כ-12.3 מיליארד שקל.העסקה בוטלה לאחר שילמולי לא הסכימה להעניק לשותפים הישראלים הנחה מספקת על המחיר המקורי, אותה הם דרשו בעקבות השינויים המקרו-כלכליים שנוצרו לטענתם בשווקים בעקבות משבר הסאבפריים."עבדתי על העסקה הזאת תקופה ארוכה והקדשתי לכך משאבים ואנרגיות רבות. לא אכחיש כי אני מאוד מאוכזב מכך שבסופו של דבר לא השלמנו את העסקה. עם זאת, אני עדיין סמוך ובטוח כי קיבלתי החלטה אמיצה אשר תתברר בעתיד כנכונה", מספר רוז'נסקי.האם הסאגה סביב עסקת ילמולי חלפה או שאתם מצפים לתביעה משפטית בהיקף כספי גבוה?"לפי בדיקה שערכו היועצים המשפטיים שלנו אין לנו כרגע שום חשיפה משפטית נוספת מעבר למה שדיווחנו בעבר".האם נתקלתם ביחס חשדני ועוין ברחבי העולם לאחר ההתבטאויות של הרלד פינגר, מנכ"ל ילמולי, כי בעקבות ביטול העסקה הם יחשבו פעמיים האם לבצע עסקות נוספות עם הישראלים?"נפגשנו לאחר ביטול העסקה עם פינגר, יישרנו פחות או יותר את ההדורים בינינו ונקווה שבכך יסתיים הסיפור. מאז הספקתי לבקר בהרבה מקומות בעולם, ולא נתקלתי ביחס עוין כלפינו, אלא להפך. האנליסטים ומשקיעים בעולם רואים בביטול העסקה כהחלטה כלכלית נכונה בהתחשב בתנאים שנוצרו".האם נראה בעתיד שיתוף פעולה נוסף של דלק נדל"ן עם קבוצת יגאל אהובי?"אנחנו נמשיך לבצע חלק מהעסקות ביחד עם אהובי, וחלק בנפרד. לא חלה שום הידרדרות ביחסינו".לאילו מדינות נוספות נראה את דלק נדל"ן נכנסת בשנה הבאה?"כרגע אין שום דבר קונקרטי, אם כי אנו ממשיכים לבדוק נכסים אטרקטיביים בכל רחבי העולם".
רוז'נסקי לא מפרט, אך המקורבים לדלק נדל"ן מציינים כי ייתכן ובקרוב תודיע החברה על השקת פעילות בהודו.איך מתקדם המו"מ לגבי מיזוגה של דנקנר השקעות אל תוך קרדן נדל"ן?"הצדדים המעורבים ממשיכים לעבוד במרץ על כך. בתקווה שהדברים ייסגרו בקרוב".מה לגבי ההנפקה של חברת דלק נכסים מניבים?"אנחנו עמלים לשם כך. הכנסנו לאחרונה את מגדל כשותפה (20% ) לפי שווי של כ-1.1 מיליארד שקל (אחרי הכסף) ובשנה הבאה ככל הנראה ננפיק את החברה".בתוך כך, פירסמה היום דלק נדל"ן את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה. הגידול בהיקף הנכסים, התרומה של חברת רודשף המפעילה 29 תחנות שירותי דרך ברחבי בבריטניה וכן שערוך הנכסים בעקבות היישום לראשונה של תקני החשבונאות הבינלאומיים (ה-IFRS), הובילו את החברה לגידול ניכר בהכנסות וברווחיות.החברה סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם גידול של פי 32 בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, אשר הסתכמו ב-1.5 מיליארד שקל. הרווח הנקי של דלק נדל"ן הסתכם ברבעון השלישי בכ-118.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-87.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם גידול של 198% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה, לכ-2.73 מיליארד שקל. הרווח הנקי של דלק נדל"ן עלה בתשעת החודשים הראשונים בכ-7% לעומת התקופה המקבילה, לכ-432.5 מיליון שקל.דלק נדל"ן רשמה בתשעת החודשים הראשונים הכנסות של 270 מיליון שקל בעקבות עליית ערך של הנדל"ן להשקעה. הגידול בהיקף הנכסים הגדיל את סך המאזן של החברה מתחילת השנה ב-230% והוא הסתכם ב-27 מיליארד שקל. ההון עצמי של דלק נדל"ן גדל מתחילת השנה ב-59% והסתכם בסוף הרבעון השלישי בכ-4 מיליארד שקל.מניית החברה הגיבה היום לפרסום הדוחות בעליה של כ-5.7% והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-2.57 מיליארד שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully