וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אייס אוטו דיפו תרכוש את היפר רוזנפלד תמורת 30 מיליון שקל

סיון קלינגבייל

8.12.2007 / 18:38

ל-TheMarker נודע כי העסקה צפויה להיחתם סופית בשבועות הקרובים - בכפוף לאישור הממונה על ההגבלים העסקייםאייס אוטו דיפו, שבשליטת גאון אחזקות וקבוצת זבידה, רוכשת את היפר רוזנפלד; כך נודע ל-TheMarker. החברה תשלם תמורת הפעילות והמוניטין של היפר רוזנפלד 30 מיליון שקל. 5 מיליון שקל נוספים ישולמו לבעלי היפר רוזנפלד, בכפוף לעמידה ביעדים העסקיים בשנת 2008.מחברת אייס נמסר, כי מחזור הפעילות של היפר רוזנפלד עומד על כ-80 מיליון שקל בשנה, מתוכם כ-50% ללקוחות קמעוניים וכ-50% ללקוחות מוסדיים. בהסכם הכוונות נקבע כי מנכ"ל היפר רוזנפלד הנוכחי, שמואל רוזנפלד, ימשיך לכהן בתפקידו 3 שנים נוספות לפחות.העסקה מותנית בקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים וצפויה להיחתם סופית בשבועות הקרובים. לדברי קובי מויסה, מנכ"ל אייס אוטו דיפו, המימון לעסקה נעשה מתמורת ההנפקה של אייס אוטו דיפו, אשר בוצעה לפני כשלושה שבועות - ובמסגרתה גויסו 196 מיליון שקל במניות ובאג"ח.היפר רוזנפלד הינה חברה משפחתית שהוקמה בשנת 1957 כחנות למוצרי חשמל, והתפתחה לתחום ה"עשה זאת בעצמך". לחברה ותק של עבודה מול השוק הקבלני, והיא זוכה להערכה רבה בתחום. בעשור האחרון ניסו בני המשפחה לפתח את המותג רוזנפלד ולהפכו לרשת עשה זאת בעצמך.החברה - בראשות עמי, בת שבע ושמואל רוזנפלד, ילדיהם של מייסדי החברה, יצחק ורחל רוזנפלד - פתחה שני סניפים בנתניה ובכפר סבא, בנוסף לסניף הדגל בפתח תקוה. כמו כן, פיתחה החברה פעילות ענפה של יבוא מסין. ההתרחבות הקמעונית לא עלתה יפה והסניפים נסגרו. כיום מפעילה רוזנפלד סניף ששטחו כ-4,500 מ"ר, אותו כאמור רוכשת אייס אוטו דיפו.בנוסף, החברה מספקת פתרונות ללקוחות עסקיים, לקבלנים, למוסדות ולמפעלים, בין היתר בתחום האינסטלציה, הבנייה, החשמל וכלי העבודה. היפר רוזנפלד מפעילה רשת של סוכנים, המשווקים את מוצריה ללקוחותיה העסקיים בכל רחבי הארץ. החברה מתמחה גם במתן ייעוץ ופתרונות מקצועיים בתחומי פעילותה.לדברי מויסה, "רכישת היפר רוזנפלד מהווה מבחינתנו מהלך חשוב, בעיקר בשל האפשרות להגדלת נתח השוק ולהשתלב במערך השיווק והמכירות לשוק המוסדי והעסקי, אשר אותו בכוונתנו להמשיך ולפתח. כיוון שמדובר במותג ותיק, אמין ומקצועי, אנו מתכוונים לשמור עליו תוך שימוש בפלטפורמה השיווקית והעסקית של אייס. מדובר בפעילות סינרגטית לאייס אוטו דיפו".אייס אוטו דיפו חתמה את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 21% בהכנסות, ל-194 מיליון שקל, אבל עם ירידה של יותר מחצי ברווח הנקי, ל-5.6 מיליון שקל. זאת, מול רווח נקי של 12.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההרעה המשמעותית בשורה התחתונה נבעה ממעבר של החברה לתשלום מסים בגובה של 4 מיליון שקל, מול הכנסות ממסים של 4 מיליון שקל שנה קודם לכן. מבלי להתחשב במסים ובהוצאות המימון, שגדלו ל-1.4 מיליון שקל, הציגה אייס אוטו דיפו עלייה של כ-10% ברווח התפעולי - ל-10.1 מיליון שקל.בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, חצו הכנסות אייס אוטו דיפו את רף החצי מיליארד שקל, לאחר שצמחו ב-18%, בעיקר כתוצאה מגידול במכירות בחנויות הזהות של הרשת.

בחיתוך על פי מגזרים בתשעת החודשים הראשונים של השנה, הרי שלעיקר ההכנסות של אייס אוטו דיפו - 380 מיליון שקל - אחראי מגזר השירותים והמוצרים לבית של רשת אייס; ל-80 מיליון שקל נוספים אחראיות ההכנסות ממגזר האביזרים והשירותים לרכב (רשת אוטו דיפו). רשת אייס מונה 31 סניפים. רשת אוטו דיפו מונה 15 סניפים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully