וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הבורסה תנסה להמשיך את רצף העליות של הימים האחרונים; המשקיעים ימתינו להחלטת הריבית בארה"ב מחר

טל לוי

10.12.2007 / 8:10

המסחר להיות מושפע מעדכון מדדי המניות, המתבצע מדי חצי שנה; השוק ממתין להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי בארה"בהבורסה של תל אביב תפתח את יום המסחר השני השבוע לאחר 3 ימים של עליות, במהלכם עלו המדדים ביותר מ-3%. מדד המעו"ף, שהוסיף אתמול 0.9%, יפתח ברמה של 1,222 נקודות ומדד תל אביב 100, שהוסיף 1%, יפתח ברמה של 1,173 נקודות.» דיון חם על המתרחש בבורסה - עכשיו ב-TheMarker Cafe

ביום שלישי הקרוב צפוי הבנק הפדרלי של ארה"ב להכריז על גובה הריבית במשק ובשוק מייחסים חשיבות רבה להחלטה זו: הורדת ריבית תזרים אופטימיות לשוק ותגדיל את הנזילות, שכן החברות העסקיות יוכלו לזכות באשראי - כלומר ללוות כסף - בריבית נמוכה יותר.ריבית נמוכה מקטינה את כדאיות החיסכון, כך שהצריכה הפרטית תעלה ותספק צמיחה לכלכלה האמריקאית - מוכת משבר המשכנתאות והאשראי.בינתיים, ממשיכים הכלכלנים - בעיקר בבנקי ההשקעות הגדולים בעולם - לנסות ולחזות את הצפוי בשנת 2008. לפי שעה, יש מי שמדבר על מיתון, לעומת מי שסבור שצפויה האטה קלה בלבד - שאמנם תפגע במעט בכלכלה האמריקאית, אולם לא בצורה קשה מדי. השם בו "מיתגו" הכלכלנים את התחזית המתונה הוא "נחיתה רכה" כלומר האטה, אבל נסבלת.

במישור המקומי, ימשיך המסחר להיות מושפע מעדכון מדדי המניות, המתבצע מדי חצי שנה. בינואר הקרוב תקבע הבורסה מיהן 25 המניות שיזכו להכלל במדד המעו"ף היוקרתי והסחיר ביותר, מיהן 100 החברות שיכללו במדד תל אביב 100 וכן הלאה.החל מינואר הקרוב, יצטרף פרמטר נוסף לשווי החברה בשוק, והוא אחזקות הציבור: על פי הכללים החדשים, חברה המבקשת להיכלל ברשימת 100 החברות הראשונות, צריכה לאפשר לציבור להחזיק לפחות 25% ממנה.בכך מנסים בבורסה למנוע מצב בו חברה היא ציבורית על אף ש-80% ממניותיה מוחזקות בידי בעל שליטה בודד. החברות נערכות בהתאם - ולכן חלקן הנפיקו מניות, כדי למכור לציבור ולהגדיל את אחזקותיו.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully