וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופטימיות קוסמית: מחיר הנפט מזנק ב-2.2% בעקבות שיתוף הפעולה בין הבנק הפדרלי לבנקים המרכזיים

אשר שכטר

12.12.2007 / 19:51

מחיר הנפט עולה בעקבות הערכות כי שיתוף הפעולה בין הבנקים יוביל לחידוש הצמיחה בארה"ב



מחיר הנפט מזנק כעת ב-2.2% מעל לרף ה-92 דולר לחבית. זאת בעקבות הערכות כי שיתוף הפעולה עליו הכריז הבנק הפדרלי של ארה"ב עם ארבעה בנקים מרכזיים אחרים להזרמת נזילות לשווקים הפיננסיים, יוביל לחידוש הצמיחה האמריקאית וימנע ירידה בביקוש. זאת בנוסף לירידה במלאי הנפט השבועי בארה"ב.



בהודעת הבנק הפדרלי נמסר כי הבנק ישתף פעולה עם הבנק המרכזי של אירופה (ECB) והבנקים המרכזיים של בריטניה, קנדה ושווייץ, בהקמת מנגנון הלוואות חדש דרכו הוא מתכוון להזרים לפחות 40 מיליארד דולר למגזר הפיננסים.



הריבית על ההלוואות שיוענקו במסגרת ההצעה תהיה נמוכה במיוחד, והמהלך האמריקאי תואם עם הבנקים המרכזיים באירופה ובקנדה, שהודיעו גם הם היום על צעדים דומים להקלת משבר האשראי.



משרד האנרגיה האמריקאי דיווח היום כי מלאי הנפט השבועי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-722 אלף חביות ל-304.5 מיליון חביות. משרד האנרגיה הוסיף כי הביקוש לנפט בארה"ב רשם בארבעת השבועות שהסתיימו ב-7 בדצמבר עלייה של 1.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-21 מיליון חביות ליום בממוצע.



בעקבות שיתוף הפעולה בין הבנקים המרכזיים והירידה במלאי הנפט השבועי בארה"ב, רושם מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג Light Crude למסירה בינואר זינוק של 2.2% ל-92.29 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.



מחיר החוזים ננעל ביום שלישי בעלייה של 2.5% ל-90.02 דולר לחבית, לאחר שהבנק הפדרלי החליט להוריד את הריבית בארה"ב ב-0.25% ל-4.25% במטרה למנוע מיתון.



מחיר הנפט מסוג ברנט, הנסחר בבורסת הסחורות של לונדון, רושם זינוק של 2.7% ל-92.46 דולר לחבית.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully