וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דבר אליי בפרחים: הכנסת הוציאה 150 אלף שקל על פרחים בין אפריל 2006 לספטמבר 2007

צבי זרחיה

19.12.2007 / 12:46

שלי יחימוביץ': "אני לא מוצאת שסידור הפרחים מהווה תועלת למהות ולתוכן של דיוני הוועדות"הדיון הבוקר בוועדה לתקציב הכנסת בתקציב בית המחוקקים ל-2008 בסך של 498 מיליון שקל שנערך הבוקר גלש במהרה לגובה תקציב הפרחים בבית המחוקקים.ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) קבלה: "נדהמתי משפע סידורי הפרחים. בבקרים חזיתי בטנדרים מורידים מגשים של סידורי פרחים שמצאו את מקומם על שולחנות הוועדות. זה מאוד יפה, אבל אני לא מוצאת שסידור הפרחים מהווה תועלת למהות ולתוכן של דיוני הוועדות".

יחימוביץ' הציגה מכתב שקיבלה ממנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב לפיו בשנה וחצי בין אפריל 2006 לספטמבר 2007 הוציאה הכנסת 150 אלף שקל לסידורי פרחים."המדובר בבזבוז כסף לצרכים חיצוניים שאינו יאה ואינו נאה", אמרה יחימוביץ'.עוד טענה שלא גילתה בתקציב הכנסת סעיף המתייחס לתקציב הפרחים. לטענתה, קיימת תאורה מיוחדת לפרחים בחניון החדש.ח"כ גדעון סער (ליכוד) הציע בהומור לבקש ממרכז המידע והמחקר בכנסת לבצע סקר השוואתי על סידורי פרחים בפרלמנטים בעולם.ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) אמר: "מממנים עיתונאים שדופקים לכנסת את התדמית. אם פרחים ונסיעות לחו"ל חשובים אז צריך לממן אותם. לא אשתתף בחגיגת התדמית".

בלשניקוב התעצבן, "לא יעלה על הדעת שיהיה סעיף פרחים כמו שלא יהיה סעיף לאקונומיקה, קניית טליתות לבית הכנסת, סיכות ראש וקרם וולווטה לעובדי התחזוקה. אני לא מתכוון להתנצל על הפרחים. זוהי הוצאה ראויה. תדמיתה של הכנסת היא תדמית של כולכם".בלשניקוב הוסיף "החלפנו את כל הפרחים לעציצים בעלות של 18 שקל לעציץ. רוב סידורי הפרחים במשכן הם על חשבון ארגונים שעורכים כאן אירועים. לאחר האירועים במקום לזרוק את הפרחים לזבל החלטתי לפזרם במשכן".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully