וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתיחת הפנים של פז: עוברת למבנה של ארבע חטיבות-חברות; מכינה את הקרקע להנפקתן

אבי בר-אלי

23.12.2007 / 16:22

סמנכ"ל הכספים של פלאפון - רו"ח אהוד לוריא - ימונה למשנה למנכ"לארבעה חודשים לאחר שנכנס לתפקידו כמנכ"ל קבוצת פז - הציג היום יונה פוגל, את השינוי הארגוני המקיף שמתכננת הקבוצה ליישם החל מתחילת 2008. עיקריו: מעבר למבנה של ארבע חטיבות-חברות: פז קמעונאות ומסחר, פז תעשיות ושירותים, פז זיקוק והלוגיסטיקה, וחטיבת כספים ומטה.זאת, מתוך כוונה עתידית להנפיקן לכשתידרש הקבוצה לגיוס הון. השינוי הארגוני ילווה במינוי חיצוני בודד: רו"ח אהוד לוריא, עד לאחרונה סמנכ"ל הכספים של פלאפון - שימונה למנכ"ל חטיבת הכספים והמטה - ולמשנה למנכ"ל פז.החל בינואר 2008 תיוסד חטיבת פז קמעונות ומסחר (קו"מ), אשר תעסוק בשיווק מוצרי נפט בתחנות התדלוק ומחוצה להן, בשיווק מוצרי מזון ומוצרי נוחות בחנויות yellow, ותתמקד בשנים הבאות בהרחבת הבסיס הקמעונאי של החברה על ידי הקמת תחנות, חנויות נוחות ומתחמים קמעוניים. כמנכ"ל החטיבה יכהן פוגל עצמו.חטיבה נוספת הינה פז תעשיות ושירותים אשר תוקם כחברה, ואליה יוכפפו החברות בנות: פזגז, פזקר, פז שמנים וכימיקלים ופז שירותי ונכסי תעופה. חטיבה זו תתמקד ביצירת סינרגיה בין יחידותיה השונות ובהרחבת פעילותן בתחומי הייצוא, שיווק מוצרים, מחזור ואיתור הזדמנויות בתחומי האנרגיה והתשתית בישראל.החטיבה תיוסד למן ראשיתה כחברה, מתוך כוונה להנפיקה לכשתידרש פז להצפת ערך. בראש החברה יעמוד פנחס (פיקי) בידרמן, אשר כיהן עד כה כמנכ"ל פזגז. את בידרמן יחליף בפזגז, סמנכ"ל התפעול של החברה, אלי פיימן.חטיבה שלישית היא פז זיקוק ולוגיסטיקה, אשר במבנה החדש תנהל את בית הזיקוק באשדוד, תייצר תזקיקי נפט ותהיה אחראית על הובלת תזקיקי הדלק אל הלקוחות. בראש החטיבה יעמוד שוקי בונס.
החטיבה הרביעית תהיה חטיבת הכספים והמטה, שתרכז את השירותים לכל קבוצת פז ותתמוך בהשגת המטרות של החטיבות האחרות.מנהל חטיבת הנדל"ן של פז, אשר שמיר, יקודם לסמנכ"ל ייזום ונכסים. מנכ"ל פזומט, יורם אייל, יכהן כסמנכ"ל קמעונאות ומנהל הסחר, יורם בן-עמי, יקודם לסמנכ"ל המסחר ולמנכ"ל פזומט.
הנהלת הקבוצה תכלול את גם את היועץ המשפטי, עו"ד גידי קירש, אשר בנוסף לתפקידו, ייפקח על פעילות החטיבות בתחומי השמירה על הסביבה (HSE).המבנה החדש של הקבוצה גובש בסיוע של חברת הייעוץ הבינלאומית Hay Group, ועתיד לכלול בעתיד צעדי התייעלות גם במבנה כוח האדם של החברה, הכרוכים בעזיבת עובדים.יו"ר דירקטוריון פז, צדיק בינו, אמר כי הוא בטוח שהמבנה הארגוני החדש "יסייע להנהלה והעובדים להוביל את החברה להמשך צמיחה ולהתמודדות מוצלחת עם האתגרים העומדים בפניה". בינו הביע את שביעות רצונו מכך שמנכ"ל פז, יונה פוגל, בחר לאייש את מרבית המשרות החדשות באמצעות קידום מנהלים מתוך הקבוצה. לדבריו, פז הינה ותהייה קבוצת האנרגיה הגדולה בישראל אשר תמשיך להוביל בכל תחומי עיסוקיה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully