וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד המפרסמים קורא לחבריו לדרוש שקיפות בהסכמים השנתיים עם חברות המדיה ומשרדי הפרסום

עדי דברת

23.12.2007 / 19:12

"ראוי להתנות את התשלום בקבלת חשבונית מקורית מאת ספק המדיה עצמו - ולא מרוכש המדיה", ממליץ האיגודמעט לפני החתימה על ההסכמים השנתיים של 2008, שלח היום איגוד המפרסמים לחבריו מכתב, תחת הכותרת "שקיפות בהסכמים עם משרדי הפרסום/חברות המדיה". במכתב, ממליץ האיגוד להכניס בהסכם התקשרות עם משרד הפרסום או חברת המדיה סעיף מרכזי, המחייב ניהול חשבונות שקוף לחלוטין.במכתב מצוין כי "מומלץ לדרוש, ואף ראוי להתנות את התשלום בקבלת חשבונית מקורית מאת ספק המדיה עצמו - ולא להסתפק בחשבונית כללית מאת רוכש המדיה, בה מופיעה שורה אחת מסכמת, המציינת רק את הסכום הסופי לתשלום ואינה שקופה בכל הקשור לחשבוניות הספקים המרכיבים אותה"."ללא קבלת חשבונית הספק, אין כמעט דרך לבדוק את תשלומיכם לחברת המדיה, לבקר אותם או לערער עליהם, במקרה הצורך", צוין במכתב.

"בכל הקשור לזכייני הטלוויזיה, למשל, אנו ממליצים לעמוד על זכותכם לקבל מסמך מקורי המופק על ידי כל אחד מהזכיינים. מדובר במסמך המפרט בצד התאריך את התוכנית המדוברת ואת משך הספוט, כמו גם את מיקומו בברייק, את ה-TRP שלו ואת מחירו"."כל זכיין מנפיק טופס סטנדרטי כזה, והוא מצוי בחברת המדיה. צריך רק לדעת על קיומו, ומומלץ לבקשו מפורשות ולעמוד על קבלתו".

האיגוד הביע גם שאט נפש ממידע שהגיע אליו לאחרונה, לפיו בכוונת חברות המדיה להחתים מפרסמים על סעיף, לפיו לא תתאפשר בקרה או ביקורת על ביצועיהן ללא אישור מפורש בכתב מן החברה נשואת הביקורת עצמה. לדברי האיגוד, סעיף זה הינו שערורייתי ואל למפרסמים להסכים לו.תלמה בירו, מנכ"ל איגוד המפרסמים, אמרה היום ל-TheMarker: "חברות המדיה הופכות להיות פחות שקופות. הזכייניות מעבירות לחברות המדיה את הפירוט ואת החשבוניות שלהן, אך חברות רכש המדיה לא מעבירות את הפירוט למפרסמים. הפירוט צריך לכלול פירוט של התשדירים - בין היתר, לפי מחיר, שעה, יום ומיקום בברייק"


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully