וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מליאת הכנסת מצביעה על הצעת חוק ההסדרים אך תקלה טכנית מונעת מהח"כים להבין על מה הם מצביעים

צבי זרחיה

26.12.2007 / 23:46

בשל הבלבול התקבלה הסתייגות בעניין חוק ביטוח בריאות ממלכתימליאת הכנסת מצביעה בשעה זו על הצעת חוק ההסדרים במשק. בשל תקלה במערכת ההצבעה האלקטרונית, הודיעה יו"ר הכנסת ח"כ דליה איציק שחלק מההצבעות יהיו ידיניות. הצבעות אחרות בוצעו לפי הקראה שמית של הח"כים. אחדים מהח"כים לא הבינו על מה הם מצביעים: האם על הצעת הוועדה בחוק ההסדרים? האם על ההסתייגויות?

בשל הבלבול התקבלה הסתייגות בעניין חוק ביטוח בריאות ממלכתי ובעקבות כך ביקש שר האוצר רוני בר-און להעביר את החוק לוועדה על מנת שתסיר את ההסתייגות.ח"כ עמיר פרץ (עבודה) נעדר מההצבעה מאחר שהחוק הדוחה את העלאת שכר המינימום פוגע באופן מהותי בסעיפים המרכזיים שהיו חלק מההסכם הקואליציוני. ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה שתצא מההצבעה בקריאה השנייה על חוק ההסדרים מאחר שהחוק פסול. ח"כ אפרים סנה (עבודה) הודיע על התנגדותו מאחר שהתקציב אינו נותן מענה לאיום האיראני וח"כ מרינה סולודקין (קדימה), שהביעה בקורת חריפה נגד התקציב ומדיניות הממשלה נעדרה מההצבעה בשל מחלה. סולודקין מחתה על עדכון שכרם של הנשיא, ראש הממשלה, שרים, ח"כים, שופטים ועוד במשכורת ינואר ב-3.6%-3% בעוד העדכון של 140 שקל בשכר המינימום נדחה.מליאת הכנסת תתבקש מחר (יום חמישי) לאשר בקריאה השנייה והשלישית את הצעת תקציב המדינה לשנת 2008 בסך של 314 מיליארד שקל.הקואליציה פועלת לגייס ח"כים למניעת קבלתן של הסתייגויות שהוגשו על ידי ח"כים מהאופוזיציה. למשל: ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) הציע להקצות 150 מיליון שקל למיגון שדרות. בהסתייגות הזו תומכים סיעת הגימלאים, ואופיר פינס (עבודה). סיעת העבודה תכונס היום לגיבוש עמדתה בנושא.

ח"כ אופיר פינס (עבודה) הודיע כי במידה ששר האוצר לא יודיע עד היום (יום חמישי) על העברת התקציב למיגון בתים בשדרות ועוטף עזה יתמוך בהסתייגות של הליכוד בעניין.פינס אמר כי "כבר שנה עברה מאז התחייבות רה"מ במכתב לתושבים, ומאז החלה עבודת מטה מסודרת אשר בה מופו כל הבתים באזור הליבה המאוים הזקוקים לממ"ד, אך הממשלה פשוט מסרבת להקצות לנושא חיוני זה את התקציב הדרוש. 300 מיליון ¤ לא יפרצו את מסגרת התקציב."


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully