וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסתה חמורה נגד אהוד אולמרט ושרי הממשלה: "לתלות את אולמרט, לבני, רמון וברק על הגרדום"

עידן יוסף / Nfc

2.1.2008 / 23:02

כך אמר ראש "המטה להצלת העם והארץ"; חברי הכנסת מאיר פרוש ואריה אלדד נכחו בכינוס



הסתה לרצח ראש הממשלה ושרים נשמעה בכינוס ענק של "המטה להצלת העם והארץ" - גוף ימני קיצוני ואנטי ציוני. ראש המטה, שלום דב-וולפא, השתלח בהנהגה וקרא לגזר דין מוות על ראשיה תוך שהוא צועק מול הקהל: "הבוגד, הנורא, אהוד אולמרט, שנותן לנאצים האלו [הפלשתינאים] נשק, ונותן להם כסף, ומשחרר את המחבלים הרוצחים שלהם... האדם הזה, כמו אריאל שרון, הוא משתף פעולה עם הנאצים. ואם היינו מדינת חוק, דינו ודין חיים רמון ודין ציפורה לבני, וכל האנשים האלה, ואהוד ברק, דינם בתלייה - לעלות על הגרדום!". בשלב זה מחא ההמון המשולהב כפיים והריע. צילומים אלו שודרו ב"מבט" בערוץ 1.







אל הכינוס אמש בגן האיצטרובל בתל אביב הגיעו יותר מ-3,000 איש, בהם גם חברי הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) ואריה אלדד (איחוד לאומי), שלא קמו למחות על הדברים.



המטה להצלת העם והארץ הוא גוף ימני קיצוני ואנטי ציוני המורכב מאחד הפלגים של חסידי חב"ד. אחת לכמה זמן הוא יוצא במיזמים פרובוקטיוויים שנועדו למשוך אש. לא אחת נותנים כלי התקשורת השונים במה לפרסומים הרבים מבית היוצר של המטה והעומד בראשו.



בכינוס בו קרא וולפא לכולם להתגייס על-מנת לסכל את ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בישראל, נכחו גם רבנים בולטים בהם דב ליאור, גדליה אקסלרוד, מאיר מאזוז, יעקב יוסף בנו של הרב עובדיה יוסף וכן המקובל הרב יורם אברג'ל.



אחד הרבנים בכינוס השווה את אולמרט לנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. הרב מאיר מאזוז דיבר על החובה לתמוך במטה להצלת העם והארץ, והשווה את אולמרט לשונאי ישראל המאיימים על שלומה תוך מתן רמזים וגימטריאות.



ח"כ אלדד אמר שדם על ידיו של אולמרט וכי עם ישראל יבנה ביש"ע למרות ההקפאה. עמיתו ח"כ פרוש אמר שעם ישראל מבין היום את גודל הטעות והחרפה של מסירת שטחים, וגם אומות העולם יודעים זאת.



פרופ' אליקים העצני אמר כי "בוש יודע שיש לפניו אדם מנוול. אני מתכוון לאולמרט ראש ממשלת ישראל. שמוכן למכור את ארצו". הוא הוסיף כי שרון מכר את עם ישראל תמורת תיק פלילי אחד ואולמרט תמורת ארבעה תיקים.



השר חיים רמון, המשנה לראש הממשלה אמר בתגובה לדברים כי "מצער שלאחר יותר מעשור בו נרצח ראש ממשלה בישראל, לא למדו האנשים האלה דבר וממשיכים בדרך ההסתה המסכנת את קיומה של הדמוקרטיה הישראלית".



חברת הכנסת זהבה גלאון ממר"צ: "אני חושבת שהגיע הזמן לפתוח בחקירה פלילית, והגיע הזמן שהיועץ המשפטי לממשלה יעשה את זה, נגד רבנים שמסיתים את קהל השומעים שלהם, ועלול אולי להיות כאן רצח נוסף".



חבר הכנסת אריה אלדד שנכח בכינוס: "הוא לא דיבר כשהייתי נוכח. נשאתי דברים ואחרי נאם אבי פרחאן. אני מאשר כי הדברים המובאים בשמי אכן נאמרו, וכך אמרתי גם במליאת הכנסת והדבר מובא בפרוטוקול, שהרצון לשנות את ההגדרה של 'דם על הידיים' מגביר את שפך הדם.



ח"כ מאיר פרוש: "כשאני הייתי נאמו אלדד ופרחאן ולא נכחתי כאשר דיבר. אם אכן אמר את הדברים הרי שהם ראויים לכל גינוי והוקעה".



הסתה גם בשמאל: אתר אינדימדיה המזוהה עם השמאל האנרכיסטי פרסם את תמונתו שךל ראש הממשלה כשעל מצחו מצויר רימון נפץ ומתחת נכתב "מגיע לו".



פעילי הימין, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, דורשים למצות עם האנרכיסטי את הדין או לחלופין למחוק האשמות דומות נגדם.



הכתבה פורסמה באתר Nfc


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully