וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שידורים לחוצים: מחר יחליטו חברי ועדת הכלכלה על הרכב חבילת הערוצים הבסיסית שתשודר חינם בטלוויזיה

צבי זרחיה

6.1.2008 / 21:11

מיסז'ניקוב ויו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ גלעד ארדן, נלחמים ביניהם לגבי הכללת הערוצים 9 ו-24 בחבילת הבסיסלחצים כבדים מופעלים על חברי ועדת הכלכלה לקראת הדיון שייערך מחר בבוקר בנוגע לחבילת הערוצים הבסיסית בטלוויזיה. הוועדה תדון בהצעת האוצר, לפיה יוכלו האזרחים לקלוט חמישה ערוצים בחינם - 1, 2, 10, 33, 99 - באמצעות רכישת ממיר, בעלות חד פעמית של 400 שקל.

כפי שפורסם ב-TheMarker, לא פחות משבעה משרדי לובינג בוחשים בעניין. עליזה גורן ותומר עמיר מייצגים את HOT; דפנה כהן, מכהן-רימון-כהן, את yes; אורנה בכור את הטלוויזיה החינוכית; בוריס קרסני את ערוץ 9 הרוסי, שבבעלות לב לבייב; אורית לרנר ואורלי בן שמאי מייצגות יחד את ערוץ 2; אמיר גלעד את ערוץ 10; וקרן ברק את ערוץ המוסיקה 24. ראשי החברות מעורבים אף הם בעניין.

HOT ו-yes התנגדו בעבר להצעה, נוכח החשש שמנויים רבים, למשל קשישים, יתנתקו מהם ויעדיפו את החבילה החדשה, שאינה כרוכה בתשלום חודשי. בחודש שעבר הודיעו לפתע החברות על תמיכתן בהצעה, ובלבד שהערוץ הרוסי (9) וערוץ המוסיקה (24) לא ייכללו בחבילת החינם - כפי שדרשו קבוצת ח"כים בראשות יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו).חברות הכבלים והלוויין חוששות שהכנסת הערוצים האלה לחבילה תקטין את מספר המנויים שלהם, ותגרום לירידה בהכנסותיהם.גם "קשת" ו"רשת", זכייניות ערוץ 2 וערוץ 10, עלולות להיפגע מהכללת הערוצים 9 ו-24 בחבילה, מכיוון שערוצים אלה עשויים לנגוס נתח מעוגת הפרסום שלהן.הסכמת הזכייניות וערוץ 10 בחודש שעבר, לשידור חבילת הערוצים חינם, התבססה על הבטחת האוצר למשוך את הסעיף מהצעת החוק אם ייכללו בה הערוצים 9 ו-24. יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, והמנכ"ל מנשה סמירה, תומכים גם הם בהצעת האוצר.הקרב האמיתי כעת הוא בין מיסז'ניקוב לבין יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ גלעד ארדן (ליכוד). ארדן מעונין להעביר תחילה את החקיקה של האוצר, מחשש שהוספת ערוצים לחבילה כעת תגרום להסרת ההצעה מסדר היום.

"בטווח המיידי, חייבים לאפשר לציבור לצפות בחינם בערוצים שיוגדרו כציבוריים", הוא אומר. "חובתנו לספק לציבור חבילת ערוצים קטנה. כיום, חבילות הבסיס הן יקרות ומחייבות בעצם את הציבור לשלם אלפי שקלים בשנה לחברות הכבלים והלוויין".לדברי ארדן, לאחר שתונהג חבילה בסיסית של חמישה ערוצים, הוא מתכוון לקדם דיון בהצעת החוק שהוא עצמו הגיש, לפיה ייכללו בחבילה ערוצים נוספים כמו 23, 9 ו-24.לעומתו, מיסז'ניקוב פועל להכנסת ערוץ 9 לחבילת החינם המתגבשת. "אני מצפה מארדן ומהליכוד שידאגו לצרכנים", הוא אומר. "יש לצרף את ערוץ 9, שמיועד לשרת אנשים שחלקם לא יודעים שפה אחרת זולת רוסית".מיסז'ניקוב, יחד עם ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וח"כים נוספים הגישו הצעת חוק לפיה חברות הכבלים והלוויין יחויבו להציע חבילת ערוצים בסיסית, שמחירה לא עעלה על 90 שקל בחודש, וזו תכלול את הערוצים 1, 2, 10, 23, 24, 33, 99 - וכמובן, גם את הערוץ הרוסי.במשרדים הכלכליים חוששים שהכללת הערוצים 9 ו-24 בחבילת החינם, תגרור דרישות להכללת ערוצים ייעודיים נוספים, כמו ערוץ הספורט וערוצי הילדים.על הח"כים להחליט כעת האם לסייע לצרכן, לתמוך בהצעת החוק שתאפשר קליטה בחינם של חמישה ערוצים, בתוספת ערוץ 23 - ולחסוך לקשישים ולקהלים רחבים את דמי המנוי לכבלים וללוויין - או להיענות ללחצים ולצרף לחבילה גם את הערוצים 9 ו-24 . במקרה כזה, האוצר עשוי למשוך את הצעתו וחבילת הערוצים חינם תישאר על הנייר בלבד.והצרכנים? הם עלולים לצאת קרחים מכאן ומכאן.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully