וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אביב גלעדי רוצה למכור את חלקו ברשת; מחזיק ב-20% ששוויים מוערך ב-7 מיליון דולר

יעל ולצר

7.1.2008 / 8:14

שוויה של רשת מוערך ב-35 מיליון דולר; גלעדי החליט לא למכור את ערוץ הספורט שנמצא בבעלותו



אביב גלעדי מעוניין למכור את אחזקותיו ברשת, ובאחרונה אף ניהל מגעים עם קונה פוטנציאלי. שוויה של רשת מוערך ב-35 מיליון דולר, וחלקו של גלעדי הוא 20% - כ-7 מיליון דולר. גלעדי החליט על מכירת האחזקות שלו סופית, במקביל להחלטתו שלא למכור את ערוץ הספורט שבבעלותו.



לדברי גורם תקשורת, "גלעדי עושה כל שביכולתו כדי לא למכור את ערוץ הספורט - זה הבייבי שלו והוא לא יוותר עליו. עם זאת, את החלטתו למכור את אחזקותיו ברשת הוא קיבל מזמן, וניהל עד לאחרונה מו"מ עם רוכש פוטנציאלי. הרוכש החליט שלא לבצע את העסקה, אבל אביב נמצא במגעים עם גורמים נוספים בנושא. החשוב ביותר לאביב הוא שהקונה יהיה מקובל על אודי אנג'ל, במקביל לתמורה הולמת לשווי הערוץ".



בסוף השבוע שעבר נודע כי גם חיים סבן, שמחזיק ב-24% ממניות קשת וב-5% נוספים דרך נציגו-שותפו ינון קרייז, החל לאחרונה לנהל מגעים עם שש קבוצות שונות למכירת חלקו בקשת. עסקה זו תוצע לפי שווי של כ-42 מיליון דולר לקשת, המשקף שווי של כ-12 מיליון דולר לחלקו של סבן. סבן נכנס לקשת לפני כשלוש שנים, ערב המכרז להפעלת ערוץ 2, ורכש אז את המניות לפי שווי של כ-10 מיליון דולר לקשת. במאי 2005 זכה סבן ברכישת גרעין השליטה בבזק ביחד עם קרן איפקס ומורי ארקין, ואז החלו לחצים רגולטוריים: חוק בזק מגביל את אחזקתו של סבן בקשת ל-5%, וחוק הרשות השנייה מגביל אותו ל-24%. באותה העת החליטו מועצת הכבלים והלוויין, הרשות להגבלים עסקיים והרשות השנייה לאפשר לסבן להחזיק 4% מקשת עד נובמבר 2008.



גורמי תקשורת אמרו שהיות שסבן לא יוכל להגדיל את אחזקותיו בקשת למקסימום של 51%, הוא החליט באחרונה סופית למכור את חלקו בקשת. אם אכן ימכרו השניים את אחזקותיהם ברשת ובקשת, הרי שמפת האחזקות תשתנה. ברשת אודי אנג'ל הוא בעל השליטה העיקרי, ומחזיק במקסימום האפשרי: 51%. לגלעדי יש 20%, ל 16% ול (אביגדור קלנר) 13%. בקשת יש יותר בעלי מניות: מוזי ורטהיים הוא בעל השליטה העיקרי וחלקו מגיע לכ-45%, בנק מחזיק ב-20%, אלכס גלעדי ב-6%, וסבן ביחד עם קרייז ב-29%.



אביב גלעדי ומשה דבי, דוברו של חיים סבן, סירבו להגיב.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully