וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחתמה העסקה: תנובה נמכרה

עמירם כהן

7.1.2008 / 16:36

תמורת העסקה יועברו החל מהיום ל-2,200 חשבונות של בעלי מניות, קיבוצים ומושבים 1.025 מיליארד דולר

נחתמה עסקת תנובה. תמורת העסקה תועבר החל מהיום ל-2,200 חשבונות של בעלי מניות, קיבוצים ומושבים, בסך 1.025 מיליארד דולר, לפי שער של 3.807 שקלים לדולר. האחזקות הסופיות בחברה יתחלקו בין קרן אייפקס (56.05%), מבטח שמיר (20.67%), ותאגיד אחזקות המאגד את התאגידים הכלכליים האזוריים של הקיבוצים (23.3%).

כדי לאפשר לתאגידי הקיבוצים לרכוש את המניות, העמידה מבטח שמיר ערבות בנקאית בסך 230 מיליון דולר, לקיום אופציית מכר (PUT) שניתנה לבעלי האחזקות בתאגיד - תאגיד אחזקות - לשלוש שנים.

ישיבת הדירקטוריון, שעמדה להתקיים היום, נדחתה למחר. כמו כן, לא פורסמו שמות שמונת הדירקרטורים שתמנה קרן אייפקס לדירקטוריון. הדירקטורים של מבטח שמיר יהיו בעל השליטה, מאיר שמיר, ויונל כהן, המכהן כמשנה למנכ"ל מגדל.

כמו כן, במסגרת ההסכם שנחתם, ניתנה הסכמה מראש של רשם האגודות השיתופיות לאייפקס ולשמיר להפוך את תנובה מאגודה שיתופית לחברה בע"מ. הדבר ייאפשר להנפיק את החברה בבורסה בכל עת שיוחלט על כך.

קבוצת אייפקס יוצגה במשא ומתן על ידי משרד עורכי דין מיקי צרל מאייר ואוריאל עמי נצח. תנובה יוצגה על ידי צורי לוין וגד עוזר. תאגיד האחזקות יוצג על ידי עדי קפלן. מבטח שמיר יוצגה על ידי רם כספי ויאיר כספי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully