וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים על המאורעות בשוק - לידר: נצלו צניחה במכתשים לאיסוף אגרסיווי; פריזמה: הפגיעה באמינות פועלים חמורה

שרון שפורר

10.1.2008 / 17:16

סלייטר מפריזמה פסימי: הרווח התפעולי של פועלים יצנח מתחת ל-150 מיליון שקל והדיווידנד ייפגע"אמינות בנק הפועלים סופגת היום פגיעה קשה נוספת לאחר כל ההתרחשויות בנובמבר. הבנק שידר בחודשיים האחרונים רוגע, הראה לכולם מה יש לו כביכול בארסנל והביע ביטחון בהשקעות שביצע. ועכשיו, על אף שבחלקן ירידות הערך היו צפויות, הוא מוחק 350 מיליון דולר נוספים"; כך כותב היום מאיר סלייטר, האנליסט של בית ההשקעות פריזמה.

סלייטר מציין כי "הפגיעה באמינות היא חמורה יותר, להערכתנו, כאשר מתייחסים לתשואה על ההון. עד היום הוכיח הבנק שוב ושוב את יכולתו לעמוד ביעד התשואה להון, עובדה אשר ביססה את הערכות האנליסטים לעתיד ואת האמון הניתן על ידי המשקיעים בהווה"."אי העמידה בתשואה להון מעמידה בסימן שאלה את אמירות הבנק בנוגע ליעד זה בעתיד, ופותח את השאלה "כמה הפועלים יעשה" לדיון מחדש, כפי שמתבצע בכל הבנקים האחרים", מוסיף סלייטר.לדעתו של סלייטר, להודעת הפועלים היום יש משמעות בשני מישורים נוספים: "ראשית - במישור הרווח מפעולות רגילות: רווח זה צפוי לעמוד להערכתנו על פחות מ-150 מיליון שקל, לעומת רווח ממוצע של 774 מיליון שקל בשלושת הרבעונים החולפים. רווח זה ישפיע כמובן ישירות על הדיווידנד לאחר פרסום הדו"חות השנתיים".

שנית, אומר סלייטר, מהות ההודעה היום היא ניקוי אורוות לקראת 2008. לדעתו, על מנת שהבנק יוכל להציב לעצמו תשואה נאותה להון בשנה הקרובה ולא להיות מופתע מהשפעת ההשקעות הללו - לפחות לא בחלק המסוכן ביותר שלהן - הוא נצרך להוציא אותן מהמשחק.לדבריו, מכיוון שהמשקיעים מסתכלים לעתיד - הבנק דוחף כביכול לעבר את ההפסדים הללו, לשנה שחלפה, 2007 - כך שב-2008 הוא אולי יצליח לעמוד ביעדים שלו.סלייטר סבור שכדאי להזכיר בנושא זה כי לבנק יש גם חשיפה משמעותית מאוד, של כ-3.6 מיליארד שקל, ב-MBS (אג"ח מגובות משכנתאות).מכתשים אגןבלידר שוקי הון "ממליצים בחום לנצל את הירידות במכתשים אגן לאיסוף אגרסיווי". האנליסט יואב בורגן העניק למניה מחיר יעד של 40 שקל לפני שבוע. כעת, כשהיא צונחת ב-18.5%, מתחת ל-30 שקל, הוא חושב שכדאי לאסוף את המניה. זאת, למרות שלדעתו תוכנית ההתייעלות השאפתנית של אברהם ביגר עדיין אינה באה לידי ביטוי במרווחי החברה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully