וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רכבת ישראל מתמודדת עם צפיפות יום א'

אבי בר-אלי

14.1.2008 / 9:59

ביום א' מביאים החיילים לעלייה של 142% בעומס. הרכבת מציעה למשרד הביטחון סבסוד של 50% אם שעת ההגעה לבסיס תידחה

רכבת ישראל מציעה למשרד הביטחון הנחה של 50% בסבסוד כרטיסי הנסיעה של החיילים, בתנאי ששעת ההתייצבות שלהם בבסיסים ביום ראשון תידחה. זאת, כדי להפחית את עומס הנוסעים בין 6 ל-10 בבוקר ביום ראשון, אז עולה הצפיפות ב-142% בהשוואה לשאר ימי השבוע.

מנכ"ל רכבת ישראל, האלוף (במיל.) יצחק (חקי) הראל, הציע את ההסדר החדש בפגישה עם נציגי משרד הביטחון בהתדיינות המתמשכת בין הצדדים. כיום מעניקה הרכבת הנחה של 22% לכרטיסי חייל, המסובסדים על ידי משרד הביטחון. שיעור החיילים בקרב נוסעי הרכבת הוא כ-25%. בימי ראשון וחמישי, שבהם הם נוסעים אל הבסיס או שבים ממנו, מזנק מספרם ב-222% - ולכן נוצר עומס כבד ביחס לימים אחרים.

עיקר העומס בימי ראשון נרשם בקו היוצא מנהריה וחיפה לכיוון תל אביב ובאר שבע. כתוצאה מהעומס נרשמת באופן קבוע ירידה של כ-10% ברמת הדיוק בהגעת הרכבות בשעות אלה. בעבר ביקשה הרכבת מצה"ל לנסות ולגבש תוכנית התייצבות שונה לבסיסים בדרום, שתעביר את שעות העומס של החיילים לשעה 11 ואילך.

בין השאר, הוזכר גם רעיון "רכבות החיילים", שמשמעו העמדת קרונות לרשות חיילים בלבד בשעות אלה. במשרד הביטחון ובצה"ל התמהמהו במתן תשובה, אף שההצעה כללה הגדלה של ההנחה שלה יזכו החיילים בסבסוד משרד הביטחון. לפי הערכות, נסיעות חיילים מכניסות לרכבת בכל שנה 130 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully