וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"קופי בין מנסה לפרק התארגנות העובדים"

עידו סולומון

14.1.2008 / 15:30

בהסתדרות זועמים: עובדי סניף ת"א קיבלו מכתב מהמנכ"ל הקורא להם לפנות אליו באופן אישי. "ההנהלה חושבת שאנחנו תמימים"

נציגי ההסתדרות זועמים על מה שהם מכנים "ניסיון לשבור את סולידריות העובדים בסניף אבן גבירול של רשת קופי בין". לטענת ההסתדרות, בימים האחרונים שיגר מנכ"ל הרשת, שי כהן, מכתב לכל עובד בסניף באופן אישי, בו קרא לעובדים לפנות אליו בכל האמצעים. "אני אבקש לקבל את טענותייך, גם אם בעילום שם, אם יש כאלו או כל התייחסות לפרסומים האחרונים למייל האישי שלי או בפקס או במכתב למנהל הסניף או בפגישה אישית איתי ועם מנהל הסניף החדש" כתב כהן.

בהסתדרות טוענים כי מדובר בניסיון לפרק את התארגנות העובדים בסניף. כזכור, העובדים התארגנו בהסתדרות והקימו ועד עובדים בראשות אלון לי גרין. ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה במקום והיא דורשת מההנהלה להיכנס למו"מ על הסכם לשיפור תנאי העבודה.

מההסתדרות נמסר, כי עד כה העובדים לא הגיבו על המכתבים והעבירו אותם ללשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות. אלון לי גרין אמר היום כי "אנו מצפים שההנהלה תנהל מו"מ עם הנציגות הנבחרת של העובדים, במשותף עם נציגי ההסתדרות. בכל אופן לא ננהל מו"מ של כל עובד בנפרד מול ההנהלה. אם ההנהלה חושבת שאנחנו תמימים, הרי שמן הראוי שידעו שאנחנו מאוחדים ונחושים לשמור על ההתארגנות במסגרת ההסתדרות".

"ניסיון נוסף להלך אימים"

היועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד שי תקן, שיגר הבוקר מכתב נזעם למנכ"ל הרשת. תקן כותב כי "פנייתכם הישירה לעובדים, שלא באמצעות ההסתדרות או נציגות העובדים המוסמכת, מהווה ניסיון נוסף להלך אימים על העובדים וניסיון נואל ליצור הפרד ומשול בקרב העובדים, שכבר הביעו בפניכם בצורה ברורה את רצונם הכן לפתור את בעיותיהם בסניף במסגרת ארגונית ובסיוע ההסתדרות. פנייתכם מהווה נדבך נוסף בניסיונכם לגדוע באיבו כל ניסיון התארגנות של עובדיכם. ניסיון זה החל עת פיטרתם את אלון לי גרין, יו"ר הועד בסניף אבן גבירול, בעת שהחל בארגון העובדים בסניף. על אף נזיפותיו של בית הדין, נדמה כי הלקח טרם הופנם".

תקן אף משיב לטענות ההנהלה, כי סכסוך העבודה בסניף הוכרז שלא כדין וכי ההסתדרות אינה מייצגת את העובדים. "הובא לידינו בעקיפין כי יש לכם השגות משפטיות שונות ומשונות לגבי זכותה של ההסתדרות לייצג עובדים ולהגן על זכויותיהם. סכסוך העבודה בסניף הוכרז כדין בהתאם לחוק. תקופת הצינון נועדה על מנת לאפשר לצדדים לנהל מו"מ ענייני ואינטנסיבי בניסיון לפתור את המחלוקות. אנו מצפים כי לפחות כעת תתעשת הנהלת הרשת, תחדול מדרכה הכוחנית ותבחר בנתיב שהציב המחוקק - ניהול משא ומתן ענייני עם נציגות העובדים וההסתדרות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully