וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כפי שדווח לראשונה ב-TheMarker: יצחק אנג'ל פרש מחברת וריפון; לייזי ינאי מונה למנכ"ל בישראל ובמזרח התיכון

עומרי כהן

16.1.2008 / 20:47

מנכ"ל וריפון דאג ברג'רון הגיע במיוחד לישראל להיפרד מאנג'ל, שפרש כשנה לפני תום חוזהו



כפי שדווח לראשונה ב-TheMarker, פרש יצחק אנג'ל מתפקידו בחברת , וזאת כשנה לפני תום חוזהו בחברה. לכבוד פרישתו של אנג'ל, הגיע יו"ר ומנכ"ל וריפון העולמית, דאג ברג'רון, לביקור קצר בישראל, כדי להשתתף באירוע הפרידה.



אנג'ל כיהן במשך שנים כמנכ"ל חברת ליפמן הישראלית. בעקבות רכישת ליפמן בידי וריפון האמריקאית בנובמבר 2006 תמורת כ-800 מיליון דולר, מונה אנג'ל לסגן נשיא לתפעול גלובלי בחברת וריפון העולמית. בתוקף תפקידו הוא גם היה ממונה על פעילותה ומתקניה של וריפון בישראל.



באירוע שהתקיים היום אחה"צ בנוכחות עובדי החברה והמנכ"ל הנוכחי לייזי ינאי, הודה ברג'רון לאנג'ל במילים חמות על תרומתו הגדולה לחברה. "יצחק אנג'ל העניק לחברה 28 שנים מהקריירה המרתקת שלו, הגיע בתקופה הזו להישגים מרשימים שכולנו יכולים להתכבד בהם, כולל הובלת מהלך מכירת ליפמן לחברת וריפון", ציין ברג'רון.



במקביל, ניצל ברג'רון ניצל את ההזדמנות גם כדי לאחל הצלחה ללייזי ינאי, שקיבל את האחריות לפעילות החברה בישראל. ינאי (47), לשעבר סמנכ"ל שיווק ומכירות בליפמן, הצטרף גם הוא להנהלת וריפון עם רכישת החברה אשתקד. מלבד תפקידיו כמנכ"ל החברה בישראל ובמזרח התיכון, ימשיך ינאי לנהל את הפיתוח העסקי של וריפון העולמי ולהיות אחראי לתחום המיזוגים ורכישות בחברה.



וריפון איבדה כמחצית מערכה בתחילת דצמבר, לאחר שהחברה גילתה טעויות חשבונאיות משמעותיות, הקשורות לרישום שווי המלאי בתהליך ולהקצאת עלויות ייצור והפצה לטובת המלאי, ניפחו את מלאי המסופים ב-54.4 מיליון דולר וגרמו לקיטון חד בעלות המכר".



תיקון הטעות הביא לקיצוץ של 80% ברווח לפני מס בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת הכספים, מ-37 מיליון דולר ל-7.3 מיליון דולר. מניית וריפון צנחה בתגובה ב-52% והחברה איבדה 2 מיליארד דולר משוויה.



בעקבות גילוי התקלה החמורה, מינתה ועדת הביקורת של דירקטוריון וריפון צוות חיצוני לבדיקת העניין. הצוות כולל עורכי דין ורואי חשבון ממשרדים בלתי תלויים, שלא טיפלו קודם לכן בעניינים השוטפים של וריפון. במקביל, מיהרו כמה משרדי עורכי דין בארה"ב, להגיש לבתי המשפט בקשות לתביעות ייצוגיות נגד וריפון ונגד כמה מנהלים בחברה, בטענות להפרה של חוקי ניירות ערך פדרליים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully