וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קובי אלכסנדר במתח: מנכ"ל ברוקייד לשעבר גרגורי רייס נידון ל-21 חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע בבקדייטינג

סוכנויות הידיעות

16.1.2008 / 21:54

רייס הוא המנכ"ל הראשון בארה"ב שהורשע בפרשת בקדייטינג (תיארוך לאחור של אופציות למניות



גרגורי רייס, המייסד והמנכ"ל לשעבר של חברת אחסון הנתונים ברוקייד, שהיה בקיץ שעבר למנכ"ל הראשון בארה"ב שהורשע בפרשת בקדייטינג (תיארוך לאחור של אופציות למניות), נידון היום ל-21 חודשי מאסר בפועל בבית משפט בסן פרנסיסקו. בנוסף, בית המשפט החליט להטיל על רייס קנס בסך 15 מיליון דולר בשל חלקו בפרשה.



השופט, צ'רלס ברייר, ציין בפסיקתו כי לקח בחשבון את תרומותיו של מנכ"ל ברוקייד לשעבר לצדקה ואת נדיבותו כלפי עובדיה של ברוקייד כשהחליט לדון אותו לעונש חמור פחות מזה שהתביעה ביקשה להטיל עליו. התביעה, שדרשה במקור להטיל על רייס עונש של עשר שנות מאסר, תבעה מבית המשפט לגזור על רייס 33 חודשי מאסר בפועל.



"לפני שהתקרית הזאת התרחשה, התנהל הנאשם מתוך כבוד לאחרים, וניסה לסייע לאלו שלא נהנו מאותם יתרונות כמוהו", אמר ברייר. למעלה מ-300 מקורבים לרייס, ידידים ועמיתים עסקיים לשעבר, פנו בחודשים האחרונים לשופט ברייר בבקשה להקל בעונשו על רקע מגוון סיבות, בהן תרומותיו לצדקה ויחסו האנושי כלפי עובדיה של החברה שבראשה עמד.



רייס בן ה-45 הורשע בשנה שעברה בקשירת קשר ובביצוע הונאה בעקבות מאות מענקי אופציות שהוענקו לעובדים בברוקייד בשנים 2001 ו-2002. עורכי דינו של טענו שהחוקים החשבונאיים הנוגעים לנוהל הבקדייטינג היו מסובכים ולכן מנהליה הבכירים של ברוקייד לא הבינו אותם כאשר העניקו לעובדיהם אופציות שתוארכו לאחור. התביעה, מצד שני, טענה כי רייס הבין היטב את מעשיו ואף לקח חלק פעיל במציאת תאריכים מועדפים - ימים בהם מחיר מניית ברוקייד היה נמוך.



לטענת התביעה, הסתיר רייס את הנוהל ממבקרי החשבונות של ברוקייד וממשקיעיה של החברה וניפח בסתר את הכנסותיה המדווחות. כמו כן, טענה התביעה כי רייס שינה בתיעוד ישיבות הדירקטוריון את התאריכים בהן התקיימו כך שיתאימו למועדי ההענקה שנבחרו בדיעבד. ברוקייד הדיחה את רייס בינואר 2005, לאחר שנאלצה לדווח מחדש על התוצאות הכספיות השנתיות של 2004 על רקע פרשת הבקדייטינג.



רייס צפוי להישאר חופשי בשעה שהדיון בערעורו על ההרשעה מתברר בבית המשפט לערעורים בסן פרנסיסקו. עורכי דינו של רייס תבעו לאחר הרשעתו כי לא יוטל עליו עונש העולה על תשעה חודשי מאסר וארבעה חודשי מאסר בית, בטענה כי הוא לא גרף רווח אישי מנוהל הבקדייטינג וכי משקיעי החברה לא ספגו הפסדים כתוצאה מהנוהל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully