וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד לשכות המסחר: "המלצות הוועדה למיסוי ירוק הן מופרזות וחורגות מתחום הסבירות"

דניאל שמיל

17.1.2008 / 15:17

בתגובה ראשונה, תוקף איגוד לשכות שלוש מתוך ההמלצות ומבטיח ולפעול כנגדןביקורת ראשונה על דו"ח הוועדה למיסוי ירוק: איגוד לשכות המסחר תוקף את המלצות הוועדה. איגוד לשכות המסחר, המאגד חברות בתחומים רבים במשק, פירסם אתמול הודעת תגובה המכריזה כי "המלצות הוועדה למיסוי ירוק הן מופרזות וחורגות מתחום הסבירות".

אוריאל לין, נשיא האיגוד, יוצא כנגד שלוש מההמלצות העיקריות שהוגשו אתמול: על הכוונה לחייב במס על מקום חנייה בעבודה, אומר לין כי הדבר יגרום לחיפוש מקומות חנייה בשעות הבוקר ולמצוקת חנייה גוברת.לין מגדיר את הכוונה להוריד את סעיף אחזקת הרכב מתלושי השכר, "לא מובנת" ומציין כי המעסיק יוכל להגדיל את שכרו של העובד. אולם זוהי בדיוק מטרת ההמלצה של הוועדה, המבקשת לעודד עובדים המשתמשים בתחבורה ציבורית או באופניים ויכולים ליהנות מהכנסה פנויה גבוהה יותר.איגוד לשכות המסחר מתייחס גם לכוונה להעלות את אגרת הרישוי למכוניות מונעות גפ"מ (גז פחמימני מעובה), וטוען כי אינה סבירה וכי "בישראל מתעלמים מהמגמה העולמית, המוכיחה כי רכבים המונעים בגפ"מ מפחיתים משמעותית את פליטת הגזים לאוויר".עם זאת, הנתונים אינם חד-משמעיים. מנוע הפועל על גפ"מ פולט פחות גזי חממה, כמו פחמן דו-חמצני, אבל פולט 25% יותר תחמוצות חנקן.רונן סלומון מהאיגוד אומר ל-TheMarker כי בדו"ח הוועדה מוצגים נתונים לא מדויקים, ומצהיר "הפעולה העיקרית שלנו עכשיו היא מול שר התחבורה, אנחנו מתכוונים לתקן את העיוות הזה - אחרת הרבה עסקים יישארו בלי עבודה".

נראה שהביקורת של איגוד לשכות המסחר היא רק ירייה ראשונה בקרב על מימושן של המלצות הוועדה למיסוי ירוק, שיכלול שתדלנות נמרצת בוועדת הכספים של הכנסת, ואולי אף פנייה לבג"צ - כל זאת מצד אותם גופים הנפגעים מההמלצות ואשר את חלקם מייצג איגוד לשכות המסחר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully