וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת מרכנתיל דיסקונט והוועד ידונו בתוכנית הצמצומים

הארץ

3.10.2001 / 7:38

זאת, לאחר שהסתדרות הפקידים הכריזה על סכסוך עבודה המקיף 1,200 עובדים

מאת חיים ביאור

ההנהלה וועד העובדים של בנק מרכנתיל דיסקונט הסכימו לדון בתוכנית צמצומים שגיבשה הנהלת הבנק, לאחר שהסתדרות הפקידים הכריזה על סכסוך עבודה המקיף 1,200 עובדים.

ביום חמישי בשבוע הבא תסתיים תקופת הצינון, שבסיומה רשאים העובדים על פי החוק, לנקוט בעיצומים או לפתוח בשביתה. הרקע לסכסוך העבודה בבנק הוא כוונת ההנהלה למזג שלושה סניפים עם סניפים סמוכים. מדובר בסניפים בירושלים, יפו ובקעה אל גרביה, שבהם מועסקים 25 עובדים קבועים ועוד כמה עובדים זמניים. ב-2002 צפוי מיזוגם של 15 סניפים נוספים - צעד שהוסבר על ידי ההנהלה כחלק מתוכנית התייעלות וחיסכון בכוח אדם.

ציון שמע, אמר אמש שוועד העובדים יסכים לתוכנית הצמצומים רק לאחר שתוצג בפניו במלואה "בלוויית הסברים על הצורך בהקטנת מספר הסניפים ולאחר שייחתם עמו הסכם מיוחד, הכולל מתן אפשרות לפרישת עובדים שמלאו להם 50 שנה בתנאים משופרים".

הנהלת הבנק הבהירה לוועד כי מיזוג סניפים הוא בסמכותה, וכי אין זה מחובתה לחתום עמו על הסכם מיוחד. יו"ר הוועד, רפי בר-ניסים, אמר כי תוכנית המיזוג מעמיקה את תחושת האי ודאות ואת החששות של עובדי הבנק, שנוצרו לנוכח התוכניות שהתגבשו בהנהלת בנק דיסקונט, למזג לתוכו בנקים בינוניים אחרים, בהם מרכנתיל דיסקונט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully