וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוש קורא ל"זריקת מרץ בזרוע" לכלכלה האמריקאית: חבילת הקלות מס בהיקף של 1% מהתמ"ג - 140 מיליארד דולר

TheMarker

18.1.2008 / 19:25

הקלות המס לצרכנים ועסקים צריכות להיות ישירות ואישורן צריך להיות מהיר, אמר ג'ורג' בושנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, קרא היום לאשר במהירות הקלות מס ישירות לצרכנים ולעסקים בארה"ב, והגדיר את הצורך בחבילת תמריצים לכלכלה בתור "הנושא העומד בראש סדר העדיפויות הכלכלי" של ארה"ב. לדבריו, החזרת כספים לצרכנים ולחברות תהיה בבחינת "זריקת מרץ בזרוע" אשר תתמוך בכלכלה.בוש אמר כי חבילת התמריצים צריכה להבטיח "הקלות מס ישירות ומהירות לעם האמריקאי". לדבריו, חבילת התמריצים צריכה להיות היקף של כ-1% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב, כלומר כ-140 מיליארד דולר בשנה. הנשיא הודה כי קיימת סכנה למיתון אולם ציין כי הבית הלבן מעריך כי כלכלת ארה"ב תמשיך לצמוח.יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, קרא אתמול לקונגרס לפעול למניעת שקיעת כלכלת ארה"ב במיתון, על ידי אימוץ תכנית תמריצים פיסקלית זמנית במהירות וביעילות. בנאום בפני הקונגרס, שב ברננקי ואמר כי הפד יהיה מוכן לנקוט בצעדים משמעותיים נוספים כדי לתמוך בכלכלה. "הבנק הפדרלי נכון לנקוט בצעדים משמעותיים נוספים כדי לתמוך בכלכלה", אמר ברננקי.בהתייחסו למצב הכלכלה ולמדיניות המוניטרית, לא חידש ברננקי כמעט דבר בנאומו אתמול, וחזר על חלקים ניכרים מנאומו בשבוע שעבר, בו אותת כי הפד מתכוון לבצע הורדות נוספות של הריבית בארה"ב. יו"ר הפד שב ואמר אתמול כי נרשמה הרעה בתחזית הצמיחה לשנה הנוכחית, וכי "האיומים על הצמיחה הפכו ליותר בולטים".

"איננו צופים מיתון, אלא האטה בצמיחה", הוסיף יו"ר הפד אשר העריך כי הצמיחה עד שנת 2009 תהיה מתחת לקו המגמה. "הבנק הפדרלי ימשיך להיות ער במיוחד וגמיש", הוסיף.

נאומו של יו"ר הפד בשבוע שעבר, בו אותת על כוונת הבנק הפדרלי להוריד את הריבית בארה"ב באופן אגרסיווי יותר, הגביר את ההערכות בשווקים ובקרב המומחים כי הבנק הפדרלי צפוי להוריד את הריבית בארה"ב ב-0.5% לרמה של 3.75% בפגישתו בסוף החודש.מוקדם יותר היום מסרה חברת המחקר קונפרנס בורד כי מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב, אשר משקף את הציפיות למצב הכלכלה בשלושה עד שישה החודשים הקרובים, ירד בדצמבר ב-0.2%, ירידה חודשית שלישית ברציפות, לאחר ירידה של 0.4% בנובמבר. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד בשיעור של 0.1%.בסיכום שנתי, רשם המדד ירידה חדה מאז אמצע שנת 2007, ובחודשיים החולפים נרשמה היחלשות נרחבת בכלכלה, ציינה קונפרנס בורד. מדד המדדים הכלכליים המובילים המשקף את מצב הכלכלה בהווה, המשיך במגמת עלייה, למרות שמגמה זו נחלשה ברבעון הרביעי, מסרה החברה. "שילוב של מגמות המדדים באחרונה, מצביע על עלייה בסכנה לחולשה כלכלית גם בהמשך, ועשוי לבשר על חולשה בפעילות הכלכלית בטווח הקצר", מסרה קונפרנס בורד.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully