וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כפרית רוכשת את השליטה ביצרנית חומרי גלם סינית תמורת 2 מיליון יורו

יורם גביזון

21.1.2008 / 20:13

אלי הדומי, יו"ר כפרית: החברה הנרכשת תספק לכפרית פלטפורמה שיווקית לכניסה לשוק הסיני שצומח בקצב דו-ספרתיבעיתוי מעט בעייתי, על רקע נפילת שוקי ההון במזרח אסיה, חתמה חברת כפרית, בשליטת קיבוץ כפר עזה, על מזכר הבנות לרכישת השליטה ביצרנית סינית של תערובות ותרכיזי פלסטיק, תמורת 2.1 מיליון יורו.

כפרית תרכוש 51% ממניותיה של חברת סילון הולדינג (Silon Holding), שהיא חברת שווייצית שבשליטתה הכמעט מלאה (97.5%) החברה הסינית סוזהו קונסטד (Suzhou Constab), שמייצרת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק בתחום הפוליאתילן המוצלב. מחזורה הכספי של החברה שנרכשה הסתכם ב-8 מיליון יורו ב 2007. התמורה שתשלם כפרית עשויה לגדול בסכום של עד 1.1 מיליון יורו, אם החברה הסינית תגיע לרווחים תפעוליים שנתיים בהיקפים משמעותיים במשך שלוש שנים מהשלמת העיסקה.

לפי ההסכם, סוזהו קונסטד Suzhou Constab תהיה בעלת הזכויות הבלעדית לייצור ולמסחור תרכיזים ותערובות לתעשיית הפלסטיק. החברה הסינית מתקינה בימים אלה קו ייצור שאמור להגדיל את מחזור המכירות שלה ב-6 מיליון יורו בשנה, ויאפשר לייצר את מוצריה של חברת כפרית בסין.

אלי הדומי, יו"ר חברת כפרית, אמר שהחברה הנרכשת תספק לכפרית פלטפורמה שיווקית לכניסה לשוק הסיני שצומח בקצב דו-ספרתי, וזאת באמצעות חברה בעלת הנהלה מנוסה שפועלת בליבה של תעשיית הפלסטיק הסינית בסמוך לשנחאי. הוא ציין שכפרית, שמייצרת תרכיזים ותערובות לתעשיית הפלסטיק, תשלים את מוצריה של סוזהו, שפועלת בעיקר בשוק הפוליאתילן המוצלב, ולכן היו בעליה הצ'כים של סילון מעוניינים בכניסתה של כפרית גם במחיר של העברת השליטה.לדבריו, כפרית משלמת לפיי שווי שנגזר מביצועיה הנוכחיים של החברה הסינית ותמורה נוספת מוגבלת, מבלי שתיאלץ לשלם את דמי הניהול המקובלים עבור חדירה לשוק הסיני. הדומי ציין שרווחיותה התפעולית של החברה הסינית גבוהה מהמקובל בתעשיית חומרי הגלם לתעשיית הפלסטיק. הרווח התפעולי התזרימי הממוצע (Ebitda) בתעשייה הוא לדבריו 6% מהמחזור.

כפרית פועלת בשני תחומים באמצעות אתרי הייצור בישראל ובאנגליה. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת תרכיזים, שהם תוצאה של ערבוב תוספים שונים עם פולימר, לתעשיית הפלסטיק. התרכיזים מקנים למוצר הסופי חלק מתכונותיו היחודיות. בנוסף, כפרית מייצרת גם תערובות לתעשיית הפלסטיק.

כפרית סיימה את הרבעון השלישי של 2007 ברווח של 6.3 מיליון שקל, ובמחזור של 123 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 7.5 מיליון שקל במחזור של 110 מיליון שקל ברבעון המקביל ב 2006. ההון העצמי של כפרית הוא 77 מיליון שקל, שמממן 26% מנכסיה של החברה. שווי השוק שלה הוא 88 מיליון שקל, לאחר ירידה של 5.4% במהלך המסחר שלשום. ב-12 החודשים האחרונים השלימה החברה עלייה של 15%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully