וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איי.די.אי. טכנולוגיות זכתה במכרז להרחבת מתקן התפלה באגן הים התיכון

שלומי שפר

23.1.2008 / 13:14

העלות הכוללת של פרויקט ההרחבה הינו למעלה מ- 8 מיליון דולר



חברת איי.די.אי. טכנולוגיות (IDE), המוחזקת בחלקים שווים על ידי מקבוצת החברה לישראל ועל ידי קבוצת דלק, זכתה במכרז להרחבת מתקן התפלת מי ים באגן הים התיכון. המתקן, המופעל על ידי IDE, מספק כיום כ-18 מיליון קוב מי שתייה מותפלים בשנה. פעילותו תורחב בכ-20% ותפוקתו השנתית תגיע לכ-22 מיליון קוב מים מותפלים. העלות הכוללת של פרויקט ההרחבה הינו יותר מ-8 מיליון דולר, והשלמתו מתוכננת לסוף שנת 2008.



בהתאם לפעילות המתקן הקיים, הרחבת הפרויקט תתבסס על טכנולוגית אוסמוזה הפוכה, שהינה טכנולוגיה תהליכית מודרנית, המשמשת להתפלת מים במגוון רחב של יישומים. המתקן יספק מי שתייה באיכות גבוהה, תוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות המיושמות על ידי IDE במפעליה בעולם.



פרויקט ההתפלה הנדון מתנהל בשיטת BOT (מכירת מים), לפיה היזם מממן ובונה את מתקן ההתפלה על קרקע המדינה העומדת לרשותו, מתפעל ומתחזק אותו ומוכר את תפוקת המים ללקוח הסופי לתקופה חוזית של מספר שנים. בתום תקופת ההסכם, יועבר המתקן לבעלות המדינה. שיטה זו של בעלות פרטית וזכיינות מבטיחה מחיר מים קבוע מראש, כאשר הסיכון במיזם עובר מהסקטור הציבורי לסקטור הפרטי, הנוטל על עצמו את מימון, מימוש ותפעול הפרויקט.



הסכם ההרחבה הינו לתקופה התואמת את ההסכם המקורי ויסתיים ב-2011. עם העברת המתקנים לבעלות הממשלה בתום תקופת ההסכם, צפויה הממשלה לפרסם מכרז להמשך תפעול המתקנים בין חברות בינלאומיות מובילות בתחום ההתפלה.



ביצועיו של המתקן הקיים, במרוצת 7 השנים האחרונות, חיזק את אמונו של הלקוח ביכולות IDE והיווה בסיס איתן לזכייתה במכרז. הזכייה במכרז ההרחבה ממצבת את IDE בעמדת מובילות מול מתחרותיה לזכייה במכרז ההמשך לתפעול המתקנים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully