וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כצפוי: מנכ"לית אי-ביי מג וויטמן התפטרה מתפקידה; המנכ"ל החדש - ג'ון דונהיו

TheMarker

23.1.2008 / 23:43

דונהיו, שהצטרף לאי-ביי ב-2005, ייכנס לתפקיד המנכ"ל ונשיא החברה ב-31 במארסמנכ"לית אי-ביי, מג וויטמן, תפרוש מניהול החברה ב-31 במארס. ג'ון דונהיו, אשר גויס לחברה ב-2005 כנשיא חטיבת המכירות הפומביות, יחליפה בתפקיד המנכ"ל ונשיא החברה. בנוסף, החברה דיווחה על זינוק של 53% ברווחיה הרבעוניים.הרווח הנקי של אי-ביי הסתכם ב-530.9 מיליון דולר, או 39 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2007, לעומת רווח של 346.5 מיליון דולר או 25 סנט למניה ברבעון המקביל שנה קודם לכן. הכנסות החברה גדלו ב-27% ל-2.18 מיליארד דולר לעומת הרבעון המקביל ב-2006. רווחיה הרבעוניים של אי-ביי גברו על תחזיות האנליסטים, שצפו לה הכנסות של 2.14 מיליארד דולר.וויטמן, אשר עמדה בראש חברת המכירות הפומביות המקוונת מאז 1998, העבירה בחודשים הרבים סמכויות רבות לסגניה בחברה ושקלה בכובד ראש את המועמדים הפוטנציאלים להחליפה בתפקיד מנכ"לית החברה. דונהיו בן ה-47 נחשב עוד לפני מינויו הרשמי לאחד מהמועמדים הבולטים להחלפתה.עזיבתה של וויטמן צפויה לסמן עזיבה של עוד אחד מהמייסדים אשר עומדים מאחורי תחילת פריחתו של האינטרנט בסוף המאה הקודמת, דוגמת ג'ף בזוס, מייסד אמזון וג'רי יאנג, ממייסדי יאהו.

פרישתה של וויטמן מגיעה בתקופה בעייתית עבור אי-ביי, אשר רושמת האטה בצמיחה השנתית ממכירות פומביות. ברבעון השלישי רשמה אי-ביי ירידה של 3% בכמות הפריטים המוצעים למכירה באתר. אי-ביי הודיעה בחודשים האחרונים כי היא שוקלת צעדי ארגון מחדש בניסיון לחזור למסלול הצמיחה ואף לפני מספר חודשים נכנסה לתחום המודעות המסווגות באמצעות שרות Kijiji ("כפר" בסוואהילית).

בנוסף לירידה בהכנסותיה של החברה, נאלצת אי-ביי להתמודד גם עם ירידה במספר המבקרים באתר. לפי נתוני נילסן, בשנת 2007 חלה ירידה של 10% במספר המבקרים באי-ביי, על רקע צמיחתן המהירה של מתחרות כאמזון, המגדילות את נתח השוק שלהן על חשבון החברה.אחד הכשלונות הגדולים של וויטמן בתקופתה כמנכ"לית אי-ביי הייתה הרכישה המדוברת של סקייפ, שירות הטלפוניה האינטרנטי. אי-ביי מחקה למעשה את שווייה של סקייפ בשל ביצועים פיננסיים כושלים. בנוסף, מנכ"ל סקייפ, היזם המהולל ניקלס זנסטרום, התפטר מתפקידו.אי-ביי הודיעה באוקטובר על הוצאה חד פעמית של 1.4 מיליארד דולר הקשורה לסקייפ ברבעון השלישי של 2007. ההפרשה כללה הוצאה של 530 מיליון דולר בגין תשלומים הקשורים לרכישת סקייפ בשנת 2005, וכן הוצאות נוספת בשל הפחתת מוניטין בגין "עדכון התחזית הפיננסית של סקייפ לטווח הארוך", מסרה אי-ביי. כמו כן, הודיעה החברה כי בעקבות פרישת זנסטרום, יכהן מייקל ון סוואי, סמנכ"ל אסטרטגיה בסקייפ, כמנכ"ל באופן זמני.אי-ביי רכשה את סקייפ ב-2.6 מיליארד דולר מתוך מטרה להשיג חשיפה בפני מאות מיליונים של משתמשי שירות הטלפון האינטרנטי החינמי. סקייפ היתה סנסציה לאחר שכבשה בסערה את שוק ה-VoIP, והיתה ההצלחה האינטרנטית השנייה של ניקלס זנסטרום, האיש שהקים את קאזה, שירות שיתוף הקבצים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully