וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התפתחות בתביעה של נייס נגד וויטנס: המושבעים לא הצליחו להגיע להחלטה והשופט הכריז על פסילת המשפט

עומרי כהן

24.1.2008 / 12:48

נייס דרשה פיצוי של 80 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים; עשויה לנסות ולהגיש תביעה נוספת



שופט בית המשפט המחוזי בווילמינגטון, דלאוור, הכריז אתמול על פסילת המשפט בתביעת הפטנטים של נגד וויטנס, לאחר ששבעת המושבעים לא הצליחו להגיע להחלטה בשאלת הפרת הפטנטים. בעקבות הפסילה תשקול נייס הגשת בקשה למשפט נוסף בעניין.



בדיון שנערך בשבוע שעבר טענו עורכי הדין של נייס כי וויטנס מפרה חמישה פטנטים רשומים שלה ומשתמשת ב"תרגילים עסקיים לא הוגנים" בניסיון להגדיל את נתח השוק שלה. נייס ביקשה מבית המשפט לקבוע לה פיצויים בהיקף של עד 80 מיליון דולר על השימוש בפטנטים שלה ללא אישור.



מנגד, טענו עורכי הדין של וויטנס כי לנייס אין בעלות על הרעיון של הקלטת שיחות טלפון ואין לה פטנטים על כל הטכנולוגיות הקיימת בשוק בתחום הקלטת קול. הם גם ציינו, כי מערכות ההקלטה של ווויטנס שונות מאלו של נייס, והביאו כדוגמה לכך את הצעתה של נייס לרכוש את וויטנס בינואר 2007, שנדחתה לדבריהם בידי בכירי החברה האמריקאית.



אתמול, בתום יומיים של דיונים, קבעו המושבעים בתיק כי אינם יכולים לקבל החלטה האם חמשת הפטנטים של נייס הופרו. חבר מושבעים, שכלל ארבעה גברים ושלוש נשים, העביר לשופט ג'וזף פארנאן הודעה, בה נאמר כי המושבעים "אינם יכולים להגיע להחלטה".



בעקבות זאת, הודיע השופט פארנאן לעורכי הדין של שני הצדדים על פסילת המשפט והדגיש כי לאורך השנים השתתף כשופט במספר מועט ביותר של משפטי פטנטים, שנפסלו בשל חוסר יכולת לקבל החלטה.



את התביעה כנגד וויטנס הגישה נייס כבר במהלך 2006, לאחר שקיבלה את הזכות על חמשת הפטנטים במסגרת רכישת נכסיה של חטיבת מערכות ההקלטה של חברת דיקטאפון, תמורת 38.5 מיליון דולר.



אלא שזמן קצר יחסית לאחר הגשת התביעה, החלה נייס לבחון ברצינות את האפשרות לרכוש את וויטנס, במטרה להוציא אותה משוק מערכות ההקלטה למוקדי חירום ושירות לקוחות, ולצמצם כך את התחרות. בתחילת 2007 אף הגישה נייס הצעה רשמית לרכוש את וויטנס לפי מחיר של 26.75 דולר למניה בעסקת מזומן ומניות.



אבל וויטנס העדיפה להירכש בידי המתחרה השלישית בשוק, חברת מהרצליה, שהציעה סכום גבוה יותר, של 27.5 דולר למניה. כיום מרכזת וויטנס את פעילותה של ורינט בתחום המערכות להקלטת קול, המשמשות לתיעוד במוקדי שירות לקוחות ארגוניים ובמוקדי חירום של משטרות וגופי הצלה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully